138 De handel in varkens was gedurende het geheele jaar levendig, de verzending heeft plaats naar Enge land, België en Duitschland. De gezondheidstoestand was goed, de bestaande rassoorten worden gekruist met Yorkshire. Bijenteelt komt in deze gemeente niet voor, het houden der bijen geschiedt voor liefhebberij, handel in honig is van weinig beteekenis, en de opbrengst van was en honig was goed, door het gunstige weder gedurende het geheele jaar. Pluimgedierte en eieren worden door de boeren uit den omtrek hier ter markt gebracht en hoofdzake lijk door particulieren, vreemde opkoopers en poeliers gekocht. Koop- en huurwaarde van landerijen. De koopwaarde van bouwland bedroeg in deze Gemeente3250,voor kleigrond en 2300, per H.A. voor zandgrond; van weiland: f 3100,— voor kleigrond en 2100,per H.A. voor zandgrond. De huur bedroeg: 150,— 220,— voor bouwland (klei.) 100,160,(zand.) 60,— 120,— weiland (klei.) 60,— 90,— (zand.) Maatschappijen en genootschappen, ter bevordering van den Landbouw. 1. Eene afdeeling Zutphen—Warnsveld van de Oeldersch-Overijsselschc Maatschappij van Landbouw 139 met 200 leden. De afdeeling werd opgericht den 25 April 1904 en begon met 82 leden. Een cursus werd gehouden in hoefbeslag, tevens een landbouw-wintercursus en een tuinbouw-winter- cursus. Eene wandelvoordracht werd gehouden door den heer B. de Geus, hoofdopzichter der Ned. Heide Mij; onderwerpbemestingsleer. Lezingen werden gehoudendoor den heer H. AL Kroon, rijksveearts te Deventer; onderwerp: voeding van het paard; door den heer H. C. Reimers, rijksveearts te Wageningenonderwerp „welke fok- richting van paarden verdient de voorkeur in onze afdeeling"? Verder werd eene wandelvoordracht gehouden door den heer A. C. Ide, tuinbouwleeraar te Wageningen; on derwerp: het snoeien en onderhoud van boomgaarden. Bestuursleden zijn de heeren S. A. K. Baron van Nagell, Voorz., Warnsveld. J. M. E. Duvelaer van Campen, Onder-Voorz., M. G. A. Wennips, Secretaris, Zutphen. F. Lameris, Penningmeester J. W. Beijers, Assessoren. Leesten. J. Rutgers Jzn., H. Aalderink, 2. Eene landbouwersvereeniging „Zutphensche Boerenbondmet 90 leden. De heer J. Memelink is Voorz. en de heer J. Weijers, Secretaris. Twee lezingen werden gehouden voor de leden der vereeniging. In 1906 werden koeken en kunstmest aangekocht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 71