136 Vereeniging, uitmakende het Bestuur der Maat schappij van Moederlijke Liefdadigheid. De ontvangsten bedroegen: Aan jaarlijksche contributie 195,50 Aan giften in eens 78, Rente„110,70 Gift van H. M. de Koningin 100, Totaal 484,20 Daarenboven werd eene gift van 100,— ontvan gen van iemand, die onbekend wensclit te blijven. De uitgaven bedroegen 527,76J. Aan 34 kraamvrouwen werd hulp verleend. HOOFDSTUK XI. Landbouw en Veeteelt. Alge meene toestand. Het jaar 1906 was gunstig voor den landbouw. De toestand van de wei- en hooilanden was gedu rende het geheele jaar gunstig, de le en 2e snede van het hooi was zeer goed, doch de le snede heeft op de lage gronden eenige schade geleden. De qualiteit van het hooi was over het algemeen goed. De huurprijzen van het hooi- en weiland wa ren gelijk met het vorige jaar. Het vee ging op tijd naar de weide en kon door het fraaie weder, lang daarin verblijven. 137 Het aantal beteelde H.A. winterrogge was grooter, de opbrengst van het gewas per H.A. minder, ten gevolge van het legeren van enkele perceelen, de opbrengst aan stroo was vrij goed. Er werd minder haver geteeldhet gewas was zeer goed, de opbrengst per H.A. grooter. De zwaarte bedroeg 50 K.G. per H.L. De verbouwde variëteiten waren Probsteijer, witte tros- en gewone voerhaver. De vruchtenzooals bessenframbozenappels en peren, waren middelmatig, de aardbeien zeer goed, de perziken en abrikozen waren slecht door de late nachtvorsten in het voorjaar. De tuinvruchten, b.v. erwten, stamboonen en an dijvie, waren zeer goed; de roode-, witte-, savoye- en bloemkool middelmatig; de uien, komkommers, augurken, schorseneeren en wortels waren goed. De voedergewassen, zooals mangelwortels, suiker bieten, koolrapen en stoppelknollen waren zeer goed. De handel in paarden was gering, er werden in het afgeloopen jaar drie veulens aangefokt. De paar denmarkten werden slecht bezocht. De gezondheidstoestand was gunstig, ook die van het rundvee. Ziekten kwamen niet noemenswaard voor. De handel in rundvee was over het algemeen levendig, de prijzen hoog. Van rasverbetering wordt hier meer werk gemaakt, door het stationneeren van dekstieren. De vetweidcrij leverde goede resultaten op. Schapenhande! wordt in deze gemeente bijna niet gedreven,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 70