118 In de 4 bestaande klassen zijn ingeschreven: 20 mann. en 14 vrouw, kweekelingen. Directeur de heer H. F. Gangel. Er wordt onderwijs gegeven door B. Bennink (Warnsveld) in Ned. Taal en vioolspel; door D. Eskes (Eefde) in Teekenen; door H. F. Qangel in Ned. Taal, Lezen, Schrijven, Heilsleer, Bijb. Aardrijksk. en Archeologie; door F. A. van Neutegem in Rekenen en Teekenen; door G. W. Ormel in Rekenen, Aard rijksk., Bijb. Gesch. en Paedagogiek; door J. A. Steinz in Natuurk. (Physica), Plant- en Dierk. en Zang; door A. de Zeeuw in Vad. Gesch., Algem. Gesch., Wisk., Vormleer en Fransch; door Mej. H. H. van de Meene in Nuttige Handwerken. De lessen worden gegeven in de school van den heer De Zeeuw. f4 mann. Ieerl. en 1 vrouw, leerl.; es aag in 1905. j voQr Handw.4 vrouwl. Subsidiën of bijdragen voor de opleiding zijn niet verleend. IV. Scholen volgens de wet tot regeling van het middelbaar onderwijs. Ten opzichte der Burger-Avondschool en der Hoogerc. Burgerschool, verwijzen wij naar het hierachter gevoegd verslag (Bijlage D) der Commissie van Toezicht op het Middelbaar onderwijs. Van het Rijk werd ten behoeve der H.B. School een subsidie van 10000,ontvangen. Het schoolgeld bracht op 119 Op de Burger-Avondschool 358, Op de Hoogere-Burgerschool 8505, Totaal 8863,— Het totaal der uitgaven bedroeg 44993,42 Bij Kon. Besl. d.d. 3 Maart 1906, No. 35, werd op verzoek Uwer Vergadering, aan deze Gemeente, tot September 1912 ontheffing verleend van de verplichting tot het oprichten eener Burger-Dagschool. De namen der leeraren, alsmede hunne jaarwedden, zijn op bladz. 14 en 15 hiervoren vermeld. Ten opzichte der van wege de Geldersche Vereeni- ging voor Kunstnijverheid opgerichte Kunstnijverheid-, Vak- en Tcekenschool, alsmede der gemeentelijke Tee- kenschool, verwijzen wij naar de hierachter gevoegde verslagen (Bijlagen I en D.) Landbouwscholen, scholen voor de zeevaart, ge stichten voor doofstommen en blinden zijn in de Gemeente niet aanwezig. V. Verdere scholen van bizonderen aard en strekking. Zangscholen. Behalve de Zangcursus der door de Gemeente gesubsidieerde Muziekschool, bestaat alhier eene Volkszangschool, in 1852 door het „Nut" opgericht. Directeur de heer G. J. A. Nijenhuis. In 1906 werd deze school bezocht door 174 leerlingen. Aan deze school werd door de Gemeente een subsidie van 300,verleend. Bovendien werd door den heer Nijenhuis nog aan

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 61