00 Werklieden-Reglement. De uitgaven aan verloven, ziekengelden en terug gave van kosten van gereedschappen, hebben be dragen bij de afdeelingen openbare werken en plant soenen 1348,07 HOOFDSTUK Vla. Medische Politie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. Omtrent de regeling van de desinfectie van wonin gen en inrichtingen alwaar besmettelijke ziekten zijn voorgekomen, wordt medegedeeld, dat 13 woningen zijn gedesinfecteerd, terwijl 6 maal het rijtuig, be stemd tot vervoer van besmettelijke zieken, werd ontsmet. Met dit rijtuig kunnen thans ook patiënten in lig gende houding worden vervoerd. Het desinfecteeren van kleeren en beddegoed ge schiedt in de daarvoor bestemde inrichting in het Ziekenhuis, voor rekening der Gemeente. Als regel is aangenomen, dat desinfectie geschiedt op aanvrage van den behandelenden geneesheer, met medeweten der Gezondheids-Commissie, door den daarmede belasten deskundigen ambtenaar. De kosten hebben bedragen 165,50. 91 Ter voldoening aan het bepaalde bij art. 52, 1 der Woningwet, bieden wij U hierbij aan een beredeneerd verslag van hetgeen, gedurende het jaar 1906, met betrekking tot verbetering der Volkshuisvesting in deze Gemeente is verricht. (Zie bijlage Ba). Verder verwijzen wij naar de hierachter gevoegde verslagen der Gezondheidscommissie, der Commissie in zake de Gemeentereiniging en betrekkelijk de Waterleiding. b. Meerschende ziekten. In 1906 kwamen voor 4 gevallen van Diphtheritis, 2 gevallen van Roodvonk, 12 gevallen van Typhus en 5 gevallen van Febris hyphoïdea. In de buurten, bewoond door minder gegoeden, zijn ontsmettingsmiddelen toegepast. In ruime mate werd versch bedstroo verstrekten voorts gezorgd dat riolen en uitmondingen van grachten geene scha delijke uitwasemingen konden verspreiden. c. Begraafplaatsen. In deze gemeente bestaan drie begraafplaatsen, n.l. eene Algemeene Begraafplaats aan den Warnsveld- schen weg, eene Bijzondere Begraafplaats voor Roomsch-Catho- Iieken, aan den Warnsveldschen weg, en een Bijzondere Begraafplaats voor Israëlieten, aan den Vierakkerweg. Het volgende aantal lijken werd in het afgeloopen jaar op de begraafplaatsen ter aarde besteld

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 47