88 schappij „de Nederlanden" aan de Gemeente ten geschenke gegeven, werden als reserve spuiten gehouden. In verband met de uitbreiding der waterleiding werden aan Deventerweg, Weg naar Laren, Warns- veldschen weg en Buitensingel en op eenige andere plaatsen 9 nieuwe brandkranen geplaatst, zoodat het totaal daarvan thans bedraagt 117 stuks. Het materieel bestaat uit: 7 brandspuiten, tevens losse aanjagers, geplaatst als volgt: 2 in de Hoven, 2 op het Broederenkerkplein, 3 op den Paardenwal. 3 vaste aanjagers als: 1 in de Hoven, 1 in de Kastanjelaan, 1 op den Boompjeswal. 6 brandkraan- of slangenwagens, geplaatst als volgt: No. 1 in de Raadhuissteeg, 2 aan den Graaf Otto-Singel, 3 op den Paardenwal, 4 op de Nieuwstad bij de manege, 5 op het Broederenkerkplein, 6 aan de Havenstraat bij de broodfabriek. 2 brandkraan- of slangenwagens ten dienste der politiewaarvanv 1 op het politiebureau in het Wijnhuis, 1 aan den politiepost aan den Deventerweg. 89 Verder 7 diepe pijpwellen buiten de bebouwde kom der Gemeente, als: 6 in de Hoven, 1 in de Kastanjelaan. Voorts: een wagen met redmiddelen, een wagen met brandladders, een wagen met reservegereedschappen, terwijl in de Hoven en aan de Noorder haven eenige brandladders zijn geplaatst. De woning van den Generalen Brandmeester, het politiebureau, de politiepost aan den Deventerweg, de politiepost in de Hoven, het kantoor der Gasfa briek, de woning van den Administrateur der Water leiding, het pompstation en de woning van den Gas fitter, zijn aan het telephoonnet aangesloten. Daarenboven bestaat eene afzonderlijke telephoon- verbinding tusschen Politiebureau en torenwacht. (Reeds hierboven vermeld.) Gedurende het geheele jaar is de brandweer geen enkele maal gealarmeerd. Er kwamen geen branden van eenige beteekenis voor. De binnen- en schoor steenbrandjes, welke plaats hadden, zoo o.a. op 25 Oct. en 10 en 29 November, werden door het vlugge optreden van het politiepersoneel, met behulp van den politie slangenwagen gebluscht. Bij een schoorsteenbrandje op 29 Nov. werd van een thee- fakkel gebruik gemaakt. De kosten van onderhoud der brandbluschmiddelen hebben bedragen408,93 Die van beproeving en blussching „154,14

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 46