82 Bruggen en Duikers. Deze zijn de navolgende: 1. de groote IJsselbrug met het brugwachtershuisje, 2. de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade, 3. de Marschpoortbrug, 4. de brug over de Berke! bij de Barlheze, 5. de brug over de binnengracht bij de Spittaal straat, 6. de brug over de binnengracht bij de Laarstraat, 7. de brug over de binnengracht bij de Manestraat, 8. de brug over de binnengracht tusschen den Boompjeswal en de Polsbroek, 9. de Diezerbrug, 10. de brug over de hoofdgracht bij de Spittaal straat, 11. de brug over de Hoofdgracht bij de Laarstraat, 12. de Berkelbogen, 13. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel, 14. de brug of duiker in den Buitensingel, 15. de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven, 16. de brug of duiker over de beek in den weg naar Emmerik, 17. de groote brug over de beek bij de weide Hel bergen, 18. de kleine brug aldaar, 19. de Oostveensche brug, 20. de brug in den weg naar Tonden, 21. de duiker in den weg naar Laren, 22. de duiker in den landweg Gallilée, 83 23. drie duikers in den Vierakkerweg, 24. twee duikers in den afweg losplaats op de Lage Waarden. De vernieuwing van het dek op de groote over spanning der IJsselbrug, bestaande uit een eiken houten onderdek, dik 75 m.M. met een bovendek van gecreosoteerde beukenblokjes, werd voltooid. Wij merken op, dat bij het gebruiken van blokjes een onderdek van 50 m.M. dikte geen aanbeveling verdient. De afkomende 50 m.M. eiken onderdeksplanken werden zooveel mogelijk op het overige gedeelte der brug als bovendeksplanken weder gebruikt. De heiduiker vorderde een vrij belangrijke her stelling. Overigens werden de verschillende werken naar behooren onderhouden en verkeeren in voldoenden toestand. De onderhoudskosten hebben bedragen /4695,94i, waaronder voor de IJsselbrug 4236,04. De overbrugging voor de gasleiding heeft gekost 7567,85i. Havens en Grachten. De nieuwe schoeiing langs den noordelijken oever van de Noorderhaven werd voltooid. Bij de uitvoering werd veel last ondervonden van zandafschuiving langs den oever. Langs de sehoeiing werd de losplaats uitgediept,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 43