76 15. de weg naar de oude mestplaats, 16. de weg langs de touwbaan in de Hoven, 17. de landweg langs den Vlieger.dijk. De Stationsweg en de Berkelsingel werden met een extra bazaltlaag voorzien en met een zware stoom wals vast gewalst. De verbetering van deze wegen bewijst de doelmatigheid van deze wijze van werken. Langs den Coehoornsingel tusschen de brug en het Ziekenhuis werd een verhoogd voetpad gemaakt en de berm daarlangs opgehoogd en geëgaliseerd met grond en modder, afkomstig uit het water langs den Jacob Damsingel. Tot afvoer van het regenwater werden de noodige straatsyphons met riolen gemaakt. De ophooging en verbetering van den Buitensingel werd onder de rubriek straten vermeld. Op verzoek van bewoners der aangrenzende per- ceelen werd het voetpad langs de Berkel achter de huizen aan den Berkelsingel voor het openbaar ver keer afgesloten. De onderhoudskosten hebben bedragen 3808,68. Omtrent den tunnel aan de Nieuwstad kan worden gemeld, dat de onderhandelingen zoo verre zijn ge vorderd, dat er omtrent de meeste punten overeen stemming is verkregen. Aangezien echter van den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten nog geen bericht is ontvangen omtrent de regeling van enkele punten van meer ondergeschikt belang, is nog niet te voorzien wanneer met de uitvoering zal worden begonnen. 77 Waterleidingen en Beken. Deze zijn de navolgende: de oude IJssel en de Voorstondensche beek, de Hoendernesterbeek, de Tichelbeek, de Polbeek, de Berkel en de Laken buiten de voormalige Laar-, Spittaal- en Nieuwstadspoorten, voor zooverre deze niet langs particuliere eigendommen loopen, de Berkel of Molenbeek binnen de stad, de Beek door de Varkensweide, de gracht langs den Coehoornsingel, verbinding tus schen de Berkel en de Ziekenhuisgracht. De verschillende waterleidingen en beken werden naar behooren schoongemaakt en onderhouden en verkeeren over het algemeen in goeden toestand. In het bijzonder werd van den lagen waterstand gebruik gemaakt voor een flinke uitdieping van het gedeelte van de Polbeek langs de gemeente-eigen dommen. De vernieuwing en vergrooting van den duiker onder den Oosterspoorweg werd met eene gemeente lijke bijdrage in de kosten, van wc ge de Directie der Holl. Spoorweg Maatschappij uitgevoerd. Het talud van de Berkel langs de Rozegracht werd op twee plaatsen voorzien met eene basaltglooiing en bij de brug met een puin glooiing. Sluizen en Stuwen. 1. de Hoendernestersluis in den Vliegendijk,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 40