12 Zuiderhavenstraat, Rozegracht, en Overwelving, Oude- wand, Naadzak, Polsbroek, Stationsweg, IJsselkade, Weg naar Voorst, Lijnbaanstraat en Schoolstraat ver schillende belangrijke herstratingen of vernieuwingen uitgevoerd, te zamen tot eene oppervlakte van 12970 M\ Nieuwe straatputten met afvoer werden gelegd in David Evekinkstraat, Graaf Otto-Singel, Noorderhaven, Emmerikschen weg, Overweg en Hoogestraatje. Met vergunning van den Rijkswaterstaat werd een nieuwe straatput met afvoer gelegd tot verbetering van den waterafvoer van het voetpad langs den straatweg naar Voorst. In de Achterhoven werd een nieuwe zinkput ge plaatst tot afvoer van straatwater. Tegen ondergrondschen afvoer aldaar door rioleering bestaat groot bezwaar, wegens den verren afstand van het punt waarheen de afvoer moet worden gevoerd. In verband met de meermalen geuite klacht over hinderlijke verontreiniging van de Buitengracht bij de brug in den Deventerweg en den te verwachten meerderen aanvoer van rioolwater bij de tot stand- koming van de uitbreidingsplannen aldaar, werd een plan opgemaakt tot geregelden afvoer met een zinker onder de Buitengracht, en verder langs den Deventer- straatweg naar de Spoorgracht. Dit plan werd ter beoordeeling gezonden aan de Gezondheids-Commissie, waarna hierover een voor stel aan den Raad zal worden ingezonden. In verband met den verkoop van bouwterrein langs den Buitensingel, werd een crediet verleend tot water- 73 vrije ophooging van dien singel, voor zooverre daar langs in de naaste toekomst bouwterrein zal worden uitgegeven, namelijk tot aan den duiker. De uit voering der rioleering kwam gereed, de ophooging en het opnieuw verharden van den weg is in uit voering. In verband met het leggen van een zijtak der Zutphen—Emmeriksche tram naar het Hoornwerk werd de afrit naar de lage kade langs de Vischpoort- haven verlegd en veel verbeterd. De levering der verschillende materialen werd aan besteed, de klinkers per 1000 voor 13,25 aan de Mii „de Vlietberg" en aan de f lJ. Terwindt te Wester voort voor 13,95 per 1000. De behakte grèskeien 10/12 voor 31,SO en de 12^14 voor ƒ64,10 per 1000 aan de Société Anonyme a IJ voir les Dinant. De onderhoudskosten hebben bedragen 6043,86i. In 1906 werden 169 aanvragen of kennisgevingen van bouwen of veranderen van werken aan den openbaren weg behandeld. 21 perceelen werden afgebroken en door 20 nieuwe vervangen, terwijl 51 geheel nieuwe woningen wer den gebouwd. Daaronder komt voor die voor de oprichting van een graanelevator aan de Zuiderhaven. Tegen het reeds in 1905 vastgestelde uitbreidings plan der Gemeente werden door enkele belang hebbenden bezwaren ingebracht, terwijl Gedeputeerde

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 38