68 Gebouwen bestemd voor liet openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende: 1. de Bewaarschool op den Paardenwal. 2. de Bewaarschool in de Hoven, met woning voor de onderwijzeres. 3. School A aan het Oudewant. 4. B/C aan de Gasthuisstraat. 5. D aan den Tadamasingel. 6. E in de Polsbroek. 7. F in de Hoven. 8. G in de Waterstraat. 9. H aan den Louise-Singel. 10. I aan de David Evekinkstraat. 11. de Gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein. 12. de lokalen voor de Rijksnormaallessen boven de school in de Waterstraat. 13. de Hoogere Burgerschool en de Burgeravond school met portierswoning in de Waterstraat. 14. het Gymnasium en de daarbij behoorende clavi gerswoning. De verschillende gebouwen werden naar behooren onderhouden. Van de bewaarschool op den Paardenwal werd de achtergoot gedeeltelijk vernieuwd en het buitenwerk van het geheele gebouw opnieuw geverfd. Van de bewaarschool met de woning in de Hoven eischte het dak eenige herstelling; dit werd opnieuw aangestreken. Met de proefnemingen betreffende het oliën van vloeren wordt voortgegaan. 69 Aan den voorgevel van school E geschiedde eenige herstelling. Het buitenwerk van school I en eenige lokalen in verschillende scholen werden geverfd. De lokalen van school D werden met nieuwe branders voor gasgloeilicht voorzien. De in het vorige verslag vermelde vergrooting en verbouwing van school G aan de David Evekink- stichting werd geheel voltooid. De vroeger vermelde verwisseling der scholen D, G en I is geschied, zoodat thans school I met on geveer 600 leerlingen is gevestigd in het vergroote gebouw van de voormalige school G aan de David Evekinkstraat, school G is gevestigd in de Waterstraat en school D aan den Tadamasingel, in het gebouw vroeger voor school I gebruikt. De verwisseling en de overbrenging van het meu bilair geschiedde in de zomervacantie. Voor de vergrooting van school I werd het noodige nieuwe meubilair aangeschaft en in de scholen D, E en F werd het meubilair uitgebreid door aanschaffing van een nieuwe kniptafel en kasten. In de verbouwde school 1 aan de David Evekink straat werd een proef genomen met het oliën der bovenvloeren in de klasselokalcn en op de gangen. In de H. B. School werden de boven lokalen ge heel geverfd en van de benedengangen en lokalen de lambriseeringen. De kapstokken werden uit de lokalen naar de gangen verplaatst en in alle lokalen werden nieuwe papierbakken geplaatst.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 36