60 Het eggen van enkele hooiweiden met de steregge had goede resultaten, het maakt de zode losser en den grond meer toegankelijk voor de wèrking van de lucht. Op verschillende plaatsen, zooals langs de Lage Waard op den Overmarsch, langs de Marschweide blok No. 48 en 49, langs het Omloopstraatje en langs het bouwland op Helbergen, werden doornenhagen uitgehakt en ingebonden en de afkomende doorns publiek verkocht. De grenspalen langs hooiweiden en bouwlanden werden nagezien, zoo noodig vernieuwd en hier en daar weer in de goede richting gezet. De landwegen tusschen de bouwlanden en de uitwegen in de hooi weiden, werden gelijk gemaakt en met steenpuin en koolasch verhard, zoodat die thans in een goeden toestand verkeeren. Groote verpachtingen van bouw- en weilanden hadden dit jaar niet plaats, alleen de perceelen die door wanbetaling of door opzegging vrij kwamen, werden verpacht; de opbrengst was ongeveer gelijk aan het bedrag der vorige verpachting. De navolgende weiden werden dit jaar bemest met kunstmest: De Lage Ossenwaard. (Overmarsch.) De Hooge Ossenwaard. Het hooge ged. van het Ruiterland. (Overmarsch.) De 1ste kloot van het Zwanenvlot. (gedeeltelijk.) De 3de kloot van de Pagematen De Marschweide. 61 Met ier werden bemest de navolgende weiden: Een gedeelte van het Slag voor 't Hekken. De groote Weezenrooi aan den Buitensingel. De 1ste kloot van de Pagematen. terwijl op de koeweiden van het Helbergen 4 H.A. werden bemest. De uitkomsten, wat de kunstmest betreft, waren bevredigend; wat de ier bemesting betreft zeer goed. De onderstaande staat geeft een overzicht over de verdeeling en uitstrooiing over de verschillende bemeste perceelen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 32