56 van uitpad over dien gekochten grond naar de Water straat ten behoeve van den eigenaar van perceel no.31 aan de IJsselkade, veranderd in een recht van uitgang over gemeenteterrein naar de nieuwe straat. Op verzoek van verschillende belanghebbenden en op aandringen van de Kamer van Koophandel werden onderhandelingen gevoerd met den Minister van Financiën tot stichting van een gebouw voor rijks kantoren, voor rekening der gemeente en verhuring gedurende 20 jaren daarvan aan het Rijk. De onderhandelingen slaagden in zooverre, dat overeenstemming werd verkregen omtrent de grootte, de plaatsing en de huur van dat gebouw, hetwelk zal moeten bevatten de kantoren a. voor de directe belastingen, invoerrechten en accijnzen b. voor den Ontvanger van de Registratie en do meinen, c. voor den Rijksbetaalmeester, d. voor de inspectie der directe belastingen, enz. e. voor de inspectie der registratie, enz., voor den Ontvanger der directe belastingen, voor de buitengemeenten g. een concierge woning. De plaatsing werd bepaald op den hoek van de Waterstraat en de geprojecteerde verlengde Kuiperstraat. Aan het opmaken der definitieve plannen en be stedingsstukken wordt druk voortgewerkt, zoodat spoedig na de goedkeuring en het sluiten der over eenkomst met den Minister van Financiën, tot de aanbesteding kan worden overgegaan. 57 Met den verkoop en het afbreken van de voor den aanleg der nieuwe straat weg te ruimen gebouwen werd een begin gemaakt. Aan de nog aanwezige gebouwen werd slechts het allernoodzakelijkste verricht. Met den Minister van Landbouw werden onder handelingen gevoerd over de oprichting van Rijks wege van een winter land- en tuinbouwschool en daarvoor toegezegd de inrichting en het kostelooze gebruik van gemeente lokalen en van een terrein als proefveld. Ook werd beschikking gevraagd over lokalen voor den provincialen Zuivelconsulent in Gelderland. Voor beide zaken werd voorloopig aangewezen de woning op den hoek IJsselkade en Berkelmonden daarvan een plan van verbouwing opgemaakt. De kosten worden geraamd op 2000, (Bij het stellen van dit verslag worden onder handelingen gevoerd om voor die beide inrichtingen andere lokalen in de door de Koloniale reserve te ontruimen kazerne „de Latijnsche school" te be stemmen.) De toestand der Gemeente landerijen over 1906 kan over het algemeen niet ongunstig genoemd worden. De waterstand in den IJssel was in de maand Juni vrij hoog, zoodat, om de Uiterwaarden te behouden, het lijnpad afgedamd moest worden en gedurende 38 dagen de locomobile dienst moest doenom het kwelwater uit te pompen, hetgeen nog al eenige kosten veroorzaakte.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 30