54 C. Twee perceelen aan den Buitensingel, aan Gebr. Landeweert, te zamen groot 240.— ML, voor 900,-. d. Een perceel aan den Buitensingel, groot 120ML, aan B. G. Landeweert, voor 450, e. Drie perceelen op het Hoornwerk aan de Visch- poortstraat, groot 455.— ML, aan W. Meijerink, voor 7,per Ml, is 3185,—. Een strook grond breed 1.50 M'. achter genoemde perceelen en het perceel van Wennink, aan de Zuiderhaven, groot 59.— ML a 7,—is ƒ413,— g. Aan F. Booij, aan de Rozegracht, werd een strook grond verkocht groot 9.— ML a ƒ5,—is ƒ45,— h. Met de Wed. Visser werd eene ruiling aange gaan, zoodanig, dat een strook gemeentegrond langs den Graaf Otto-Singel aan haar in eigen dom werd afgestaan tegen een gedeelte ter breedte van 10.— M'. hetwelk voor een later te maken straat naar de Groensteeg benoodigd zal zijn, terwijl aan haar of hare rechtverkrijgen den tegen eene recognitie van 0,25 's jaars, het gebruik daarvan werd afgestaan, onder de ver plichting dit terrein tevens af te sluiten. i. Een perceel aan de Lijnbaanstraat in de Hoven aan O. Kip groot 622.— ML op erfpacht tegen 36,per jaar. k. Het aan de Noorderhaven aan Nienhuis Ruijs verhuurde perceel werd, na opzegging van den huurder, opnieuw verhuurd aan de Rotterdamsche Cenientsteenfabriek, voorheen van Waning 8i Co., en, vereenigd met het aan die firma reeds ver- 55 huurde terrein, tot 1917 in huur gegeven, voor 1907 voor 475,— en voor de volgende jaren 600,— per jaar. I. Aan H. Boesewinkel werd een terrein groot 214 ML, aan de Noorderhaven, verhuurd tot plaatsing van de hem toebehoorende stoomwalsen. Met het oog op de bestemming van dat terrein voor een mogelijk op te richten abattoir, is het gewenscht, dat de Gemeente dit en het daarnaast gelegen terrein, ter beschikking houde en de verhuur op niet te langen termijn geschiede. Van het terrein der oude Gasfabriek werd een plan opgemaakt, en, na verschillende adviezen en beraad- slagingen over veranderingen en wijzigingen, vast gesteld, in hoofdzaak bevattende den aanleg van een nieuwe straat in het verlengde der Kuiperstraat, van de Waterstraat in de Westelijke richting naar de IJsselkade, met een zijstraat naar den Berkelmond. Ter verkrijging van een meer geregelde verdeeling van perceelen langs die verlengde Kuiperstraatwerden onderhandelingen gevoerd tot aankoop van terrein van de villa Kattenhaven, eigenaresse Mevr. de Wed. Mispelblom Beijer, met het resultaat, dat door de Gemeente werd aangekocht een onregelmatig terrein, groot 285.— ML, waardoor ten Zuiden van de nieuwe straat eene geregelde terreinsdiepte werd verkregen van gemiddeld 18.— meter. Voor dit terrein werd betaald een prijs van 4,— per ML onder bepaling, dat indien bij verkoop een prijs hooger dan 6,— per ML verkregen wordt, dit meerdere aan Mevr. Mispelblom zal worden uitgekeerd. Bij de onderhandelingen werd het bestaande recht

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 29