52 11. het gebouw aan liet Kerkhof, verhuurd aan het Rijk ten behoeve van den Raad van Beroep voor de Ongevallenwet, voor 400,'s jaars. 12. de Kazerne „Burger Weeshuis," verhuurd aan het Rijk, ten behoeve der Kol. Reserve, voor 2000,'s jaars. Tot tijdelijke verhuring van drie woningen aan de IJsselkade bij de Gasfabriek werd de noodige mach tiging verleend. De verschillende gebouwen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in voldoenden toestand. Het gebouw van de voormalige werkschool (oude stal) gedeeltelijk voor bergplaats en gedeeltelijk in kosteloos gebruik afgestaan aan de Commissie voor de kindervoeding, wordt oud; daaraan wordt niet meer dan het hoog noodige verricht. De bad- en zweminrichting aan den Graaf Otto- Singel eischte eenige buitengewone herstellingen aan de houtwerken der kleedkamertjes. De in een vorig verslag vermelde proef tot ver plaatsing van de badinrichting op de rivier beneden strooms, is geschied en voldoet zeer goed; wat de frischheid en zuiverheid van het badwater betreft is eene belangrijke verbetering daardoor verkregen. Tot toegang werd een afzonderlijk voetpad naar de badinrichting gemaakt. Door sommige gebruikers werd in het begin van het seizoen geklaagd over den meerderen afstand, doch daarover zijn verder geen bezwaren ter onzer kennis gekomen. 53 Bij zeer lagen waterstand werd het zwembassin uit gegraven en gelijkmatig uitgediept. Alvorens tot vergrooting der bad- en zweminrich ting over te gaan is het gewenscht meerdere onder vinding omtrent deze verandering op te doen. Twee nieuwe badnetten werden aangeschaft ter lengte van 56 meter, dienende tot afsluiting van het bassin bij hoogen waterstand. De onderhoudswerken werden in eigen beheer door gemeentewerklieden verricht. De kosten daaraan besteed hebben bedragen 2669,984. Gemeentegronden en landerijen. De sedert eenige jaren aanhangige procedure tus- schen het Rijk over de grensregeling en den eigen dom van terreinen aan de IJsselkade werd in eerste instantie beslist ten gunste der Gemeente. Bij vonnis d.d. 20 Sept. 1906, der arrondissements Rechtbank alhier, werd het Rijk in den gedanen eisch tot ontruiming dier gronden niet ontvankelijk ver klaard. Van dat vonnis werd door het Rijk appèl aange- teekend. De navolgende perceelen bouwterrein werden ver kocht a. Een perceel aan den Emmerikschen weg, groot 340.M\, aan W. Bruijl voor 1020, b. Drie perceelen aan den Buitensingel, te zamen groot 300.M1., aan J. W. Boerman c.s., voor 1125,-.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 28