Bijlage L. 8 In den druksten tijd waren 4 ovens met 36 retorten in gebruik. In Juni en Juli kon met 2 ovens met 18 retorten volstaan worden. De zomermaanden werden gebruikt om het gewone onderhoud uit te voeren. De Brouwersche goot bleef goed voldoen en het onderhoud bepaalde zich tot het keeren en inkorten van den ketting. Van het leêren kamwiel van den motor sloegen in het begin van November plotseling alle tanden af, zoodat eenige dagen zonder goot moest gewerkt worden. De elevator en de breker werkten steeds naar be- hooren. IV. Cokesgasinrichting. De cokes-gas-inrichting werd op het laatst van Fe bruari in gebruik genomen en is geregeld in werking gebleven. Het toestel en de blowers, die afwisselend gebruikt werden, werkten uitstekend. Teneinde bij het gebruik van den eenenhet terug- loopen van den anderen blower te voorkomen, moest in de afvoerleiding nog eenige wijziging worden aan gebracht, hetgeen door en voor rekening van den aannemer is geschied. V. Condensatie en zuivering. De condensatie- en zuivertoestellendie dubbel zijn, werden afwisselend gebruikt. Doordat de condensors thans niet meer in de open Bijlage L. 9 lucht staankan het gas steeds voldoende afgekoeld worden, en was de temperatuur in de Pelouze 20'' en in den Kirchamwasher 2L 15" Celsius. VI. Kolenlosinrichting. De kabel en de kettingen vorderen uit den aard der zaak steeds veel toezicht, doch alles werkte zonder stoornis. Om kleine scheepjes te kunnen lossen, waarbij de grijper niet gebruikt kan worden, werden 2 kipbakken aangeschaft, die uit de hand volgeschept worden. De bascule werkte, behalve een enkele uitzondering, goed. Het lossen op deze manier blijft goed bevallen. Ter bepaling van de hoeveelheid kolen, die naar de stokerij gaan, zal op de begrooting voor 1908 een som worden uitgetrokken. VII. Stoomketels, De onderhandelingen over het aanbrengen van de stoomdrogers bij de stoomketels zijn zoover gevorderd, dat één toestel in 't begin van 1907 aangebracht zal worden. Het stoken met bries blijft goed voldoen, alleen bij felle kou, wanneer er veel van de ketels gevergd wordt, moest cokes gestookt worden. Dit geschiedde ook, wanneer de hoeveelheid bries niet voldoende was. VIII. Electrische inrichting. Volgens voorschrift van de Arbeidsinspectie werden de noodige beveiligingen aangebracht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 183