Bijlage K. 4 In den finantieelen toestand van het Museum is wederom vooruitgang te constateeren. Wel vermeldt de hierbij overgelegde rekening en verantwoording, na aftrek van de bijdrage der Gemeente, een saldo tekort van 378,454, tegen 211,15J op de rekening 1905, maar hierbij dient in aanmerking genomen te worden, dat in afwijking met vorige rekeningen, thans alle uitgaven, gedaan wegens leverantiën of werkzaamheden gedurende 1906 zijn opgenomen, en niet, zooals voorheen, gedeeltelijk ten laste van de rekening over het volgende jaar gebracht. Door deze wijziging is de rekening 1906, behalve door de uit gaven van dat jaar, gedrukt door uitgaven die op 1905 betrekking hebben, en wel tot een bedrag van 265,42. De Heer Gimberg bleef op lofwaardige wijze zich van zijn taak als Conservator kwijten. De Concierge D. D. CROESE gaf der Commissie alle reden tot tevredenheid. De Commissie van Beheer, BUIJS1NG Voorzitter. P. VAN REGTEREN ALTENA, Secretaris. Bijlage K. 5 LIJST VAN AANWINSTEN GEDURENDE 1906. Februari. Ten geschenke van de schietvereeniging St. Hubert, to Zutphen Koperen verrekijker op een standaard, z.g.n. Controleur. Ten geschenke van Mej. Leuverman te Zutphen 1. Doek, waarop gedrukt in kleuren bet portret van Diebitsch Sabakansky, waar omheen in krijgstropheën de namenAdria- nopel, Silistria, Varna en Schumla. 2. Oranjedoek (waarschijnlijk uit 1813 In het midden is de Hollandsche Leeuw afgedrukt, met er omheen de woorden Concordia res parvao crescunt. Verder komen op bet doek voor de wapens van cenige provinciën enz. In bruikleen van den Heer C. C. Brünings te Zutphen Photografio van de Officieren der Artillerie-Schutterij te Zutphen (de Heeren Brünings cn van Hecckeren) bij do oprichting van deze afdecling in Augustus 18G8. Overgebracht van het politiebureau naar het Museum: a. Roodc vlag aan zwart geverfdon stok met piek. b. Een verzameling ronde, geel koperen nummorplaatjes. De onder a en b genoemde voorwerpen eerden gebruikt door hot brandpiket der schutterij te Zutphen. Mei. Ten geschenke van den Heer A. A. Vorsterman van Ovon te Rijswijk Een landkaart der Graafschap Zutphen uit de 17de eeuw, door F. do Witt, uitgave van I. Covens en C. Mortier te Amsterdam. Ten geschenke van den Heer M. Bransz te Zutphen 1. Een vijftal reproducties van prenten, voorkomende in het 18do eeuwsche plaatwerk „Het verheerlijkt Nederland." 2. De Nederlandsche Muzenalmanak van 1825. In bruikleen van den Heer J. D. G. Mast te Zutphen: N. Houten vogelkooi in den vorm van een villa. (Deze kooi is ver vaardigd door den Heer G. J. Mast Gzn. te Zutphen.) Teu geschenke van don Heer H. J. H. Groneman to Yelp: Een vaandel met aan do eene zijde het wapen van Zutphen en aan

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 177