Bijiage 8 DERBEEK, onderwijzeres aan diezelfde school, de acte voor teekenen L. O. De Heer A. POT, onderwijzer aan school H, slaagde voor liet examen Fransch L. O. De verplichte schoolvergaderingen werden in het jaar 1906 geregeld gehouden. Meer of minder belang rijke onderwerpen werden daar besproken. Zoo kwam o.a. op school A de kwestie der rangnummers ter sprake, welke bespreking tot resultaat had, dat op deze school de rangnummers bij wijze van proef zijn afgeschaft. De Commissie is van oordeel, dat dit een wijs besluit moet worden genoemd en hoopt, dat deze afschaffing op proef tot eene definitieve moge voeren. Het onderwijs in de natuurkunde maakte in deze zelfde schoolvergadering van school A een punt van ernstige bespreking uit; algemeen was men van oor deel, dat eene verandering daarin wenschelijk te achten is. De Commissie zal zich naar aanleiding dezer bespreking met het hoofd van school A in verbinding stellen, ten einde eene nadere regeling te overwegen. Van de schoolbibliotheken werd geregeld en in ruime mate gebruik gemaakt. Het verheugt de Commissie zeer, dat Uw college besloot deze nuttige instelling met 100,meer te subsidieeren. Dit geld moge niet direct rentegevend zijn in materieelen zin, onge twijfeld werpt het ideeele vruchten af, waar het blijkt, dat er zoo ruim gebruik van wordt gemaakt door kinderen uit kringen waar het lezen van goede boeken uitzondering genoemd mag worden. De inrichting, Bijlage E. 9 de gang en de resultaten van het onderwijs lieten in het algemeen niet veel te wenschen over. Op de scholen EFOH en werden als ge woonlijk, getuigschriften uitgereikt vermeldende dat de lagere school met vrucht is doorioopen. In de samenstelling der Commissie kwam geene verandering. De Heeren SCHlLLEMANS en Bijl, aan de beurt van aftreding, werden door U.v college herbenoemd. De vergaderingen der Commissie kenmerkten zich door eendrachtigheid en onderlinge waardeering, ook bij verschil van opinie. De districts- en de arron- dissements-schoolopziener woonden vrij geregeld de vergaderingen bij en namen dikwijls aan de ver schillende discussies deel. Hunne aanwezigheid wordt door de Commissie op hoogen prijs gesteld. Dankbaar voor de samenwerking met het bestuur dezer gemeente, spreekt de Commissie aan het einde van haar verslag den wensch uit, dat deze samenwerking ook in het thans ingetreden jaar moge blijven voortbestaan. De Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs te Zutphen, J. P. MUIJDERMAN, Voorzitter. C. BIJL, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 165