12 van schoolgeld, namelijk 15 mannelijke leer lingen en 1 vrouwelijke leerlinge, en wel 10 bij herhaling en 6 voor de eerste maal. De schoolbehoeften worden voor een belangrijk gedeelte door de Gemeente gratis aan deze leerlingen verstrekt. Het onderwijs in Gym nastiek werd gevolgd door 27 leerlingen uit de Iste klasse, 28 uit de Ilde klasse en 22 uit de lilde klasse, totaal 77 leerlingen. De vrouwelijke leerlingen en die uit de hoogste twee klassen ontvangen geen gymnastiek onderwijs. Tevens worden van dit onderwijs vrijgesteld zij, die eene geneeskundige verklaring over- leggen, en de buiten leerlingen der Ilde en lilde klasse. Het gymnastiek onderwijs aan de Iste klasse wordt tusschen de gewone lessen gegeven. Geen leerling vervult zijn dienstplicht bij het reservekader; 6 leerlingen nemen deel aan de voorbereidende oefeningen in den wapenhandel. Van de 26 leerlingen der Vde klasse namen er 25 deel aan het eindexamen; 1 vrouwelijke leerlinge was door ongesteldheid hierin ver hinderd en keerde, tenminste voorloopig, niet tot de school terug. Hiervan verkregen 15 mannelijke en 3 vrouwelijke leerlingen het getuigschrift, terwijl 6 mannelijke leerlingen en 1 vrouwelijke leerlinge niet slaagden. De 6 mannelijke leerlingen keerden tot de school Bijlage D, 13 terug, de vrouwelijke vertrok naar de Hoogere Burgerschool te Almelo. De namen der geslaagden (in alphabetische volgorde) zijn: Vrouwelijke leerlingen: N. Samson. J. M. S. SCHUKKING. H. J. Velders. Mannelijke leerlingen C. J. J. Bosch. J. M. Burgers. G. van Duijl. P. J. Enter. A. Feberwee. D. A. Camerling Helmolt. G. W. Kobes. J. Liedermooij. E. G. B. Louzada. J. Memelink. G. Haitsma Mulier. J. Roos. F. w. Tervoert. I. B. Themans. D. N. J. Visscher. De vermoedelijke bestemming der ge slaagden is: 2 vrouwel. studeeren voor acte M. O. Fransch, 1 is geplaatst op een handelskantoor, 3 mannel. studeeren voor Veearts, 2 Officier (K.M.A.),

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 151