Bijlage C, 4 Klas sen. Getal Bevorderd leer lingen. onvoor- waarde- 1 lijk. I bij- nader i examen. Afge- wezen. I 8 6 1 1 11 9 4 2 3 III 9 7 2 IV 6 2 2 2 V 6 4 1 l 38 23 6 9 "..gocAdmcrib tot cien cursus 1906/07 waren voor de le klasse twaalf candidaten, van welke elf zijn toegelaten, voor de 3e klasse één candidaat die toegelaten werd, voor de 4e klasse twee candi daten, van welke één werd toegelaten. De nieuwe cursus begon dus met een getal van twee en vijftig leerlingen en ééne toehoordster, ver deeld als volgt: Klasse I klasse II klasse III klasse IV klasse V klasse VI 12 10 8 10 5 7 en 1 toehoordster. Hieronder waren 13 meisjes; van de leerlingen der Bijlage C. 5 6e klasse zijn 6 voor A en 1 voor B, die der 5e klasse zijn allen voor A. Twee leerlingen uit klasse V en twee uit klasse VI woonden het onderwijs in de Hebreeuwsche taal bij. Een van de leerlingen der 3e klasse verliet op 1 October het Gymnasium. Het gedrag der leerlingen geeft geen aanleiding tot opmerkingen. Onderwijs. De rector gaat voort een deel der Woensdag middagen te besteden aan lectuur van Horatius en Tacitus met de A leerlingen der 6e klasse. Leermiddelen en Gebouw. De schoolbibliotheek ondergaat zoo nu en dan eenige uitbreiding. Bij het begin van den nieuwen cursus trad Dr. Meinsma op als bibliothecaris; door zijne goede zorgen werd de catalogus gedrukt en alle leerlingen ter hand gesteld, waardoor de belang stelling zeer werd verhoogd. Aangeschaft werden ten dienste van het onder wijs eenige Teubner-uitgaven van klassieke schrijvers en het boek van Dr. O. Jager, Homer und Horaz im Gynmasial-unterricht. Bovendien werd voortgezet het abonnement op de Berliner Philologische Wochen- schrift, het Museum en den Thesaurus linguae Latinae. Overeenkomstig ons voorstel is art. 21 der Ge meentelijke Verordening tot regeling van het Gymna sium, in verband met de nieuwe Wet op het Hooger lucuuuiusier.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 143