Bijlage B. 32 den last of hinder van stank tot een minimum is te beperken. Een goede en regelmatige spuiïng sluit echter de moge lijkheid niet uit, dat bezinkstoffen in de gracht, welker bodem zooveel dieper ligt dan de Spoorsloot, zich'dermate kunnen ophoopen, dat verwijdering door uitbaggering te eeniger tijd noodzakelijk kan worden. Overigens komt het ons zeer wenschelijk voor, dat zoo wel de Spoorsloot en de leiding naar de Polbeek, als de Polbeek zelf, op den ligger van waterleidingen 'worden gebiacht, zoodat een en ander aan schouwplichtige be palingen worde onderworpen, en op die wijze eene duur zame verbetering van den toestand is te verwachten. Bijlage B. 33 Bijlage V. VOORSCHRIFTEN, betreffende reiniging, ver warming en ventilatie van schoollokalen, gangen en privaten, vastgesteld door de Gezondheidscommissie, gezeteld te Meers- sen, in hare vergadering van den 13 Decem ber 1905. Reiniging. 1. Eenmaal per week wordt de geheele vloer met water besprenkeld of met vochtig run of zaagsel bestrooid, en daarna met vegers het stof onder de banken en uit de gangpaden verwijderd; vervolgens wordt het stof met een drogen zachten borstel van hangende kaarten en platen afgeborsteld en eindelijk met vochtige doeken van banken, bordenvoeten en vensterbanken opgenomen. 2. Eenmaal per week wordt het stof, na besprenke ling, uit de gangpaden geveegd. (Deze eisch wordt echter facultatief gesteld.) 3. Eenmaal per week worden de gangen of portalen geschrobd en gedweild. 4. Eenmaal per twee maanden worden de lokalen geschrobd en gedweild welke reiniging dan die onder 1 vervangt, voor zoover deze den vloer betreft en met vochtige doeken het stof van de bovenkanten van kasten en borden opgenomen. 5. Eenmaal per twee maanden worden de venster ruiten afgewasschen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 131