feijiage 14 door een deur van de leerlokalen waren gescheiden, zijn nu voorzien van een voorportaal met doelmatige ventilatie, zoodat dan ook thans van stank of lucht niets was té bespeuren. Het deed de Commissie genoegen te zien, dat in deze school eenige verbandmiddelen aanwezig zijn', en de communicatie tusschen woning en school is opgeheven. De Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid heeft in zijn schrijven van den 3H<e» Januari opmerkzaam gemaakt op de regelen die de gezondheidscommissie te Meersen voor het reinigen der scholen heeft gegeven (opgenomen als bijlage V.) Thans wordt hier te Zutphen op eenige scholen bij het vegen nat zaagmeel gebruikt. B. Fabrieken en werkplaatsen. Ingevolge de Hinderwet is door de Commissie in de volgende gevallen advies uitgebracht: 1. de oprichting van een bergplaats van patronen in het kruitmagazijn. Hiertegen zijn geen bezwaren ingebracht. 2. het plaatsen van een distilleerketel in het perceel Oudewant 15. Ook hier zijn geen bezwaren ingebracht. 3. het oprichten van een bakkersoven op het terrein van het St. Elisabeth Gesticht. Geadviseerd is de ver gunning te verleenen mits op voldoende wijze voor lucht en licht in de werkplaats worde gezorgd, terwijl opmerk zaam gemaakt werd op de wenschelijkheid om het water, dat voor de bakkerij zou gebruikt worden en uit de in de nabijheid staande welpomp zou worden genomen, vooraf te doen onderzoeken. Bij herhaald onderzoek is gebleken, Bijlage B. 15 dat dit water voor drinkwater ongeschikt is, zoodat alsnog in dit punt zal moeten worden voorzien. 4. het plaatsen van een gasmotor van 2 P.K. in perceel Berkelkade no. 14. Geen bezwaren ingebracht. 5. de oprichting van een bakkersoven in perceel Spit taalstraat no. 15. Geen bezwaren ingebracht. 6. het oprichten van een mineraalwaterfabriek en flesschen- spoelmachine gedreven door een gaskracht werktuig van 4 P.K. Hoewel bij het bezoek aan deze inrichting gebleken is, dat, ter voorkoming van vroeger gemaakte bezwaren, eenige werken zijn aangebracht, is door de Commissie geadviseerd de vergunning slechts te verleenen onder zoodanige voor waarden, dat ten allen tijde nadere eischen kunnen worden gesteld. 7. het oprichten van een bewaarplaats van buskruit en patronen Schupstoel no. 16. Geen bezwaren ingebracht. 8. uitbreiding van werkplaatsen aan Heukerstraat no. 5. Geen bezwaren ingebracht. 9. het oprichten van een graanelevator in pakhuis Zuiderhaven. Geen bezwaren ingebracht. HOOFDSTUK VII. Ziekten. Bij de Commissie zijn de volgende gevallen van besmette lijke ziekten aangegeven: 1. Aziatische cholera 0. 2. Thyphus exanthematicus 0. 3. Febris typhoidëa 7 (in 1905, 2,)

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 122