l(\u Bijlage B. In de R. K. meisjesschool zagen wij tot ons genoegen enkele verbeteringen aangebracht, o. a. door uitbreiding en verbetering van de kleerenbergplaatsmeer licht op de trap, verplaatsing van een werkwand thans met licht van links, enz. Bij sommige kachels ontbrak een scherm of mantel. De verschillende bewaarscholen gaven tot geen bijzondere opmerkingen aanleiding. De bewaarschool in de Hoven zag er keurig uit. Het bestrijken der plankenvloeren met olie gaf aldaar goede uit komsten, zoodat dit middel ook voor andere scholen aan beveling verdient. Aan houten hekjes om de kachels werd in deze inrich tingen de voorkeur gegeven boven mantels of ijzeren scher men en zulks met het oog op de veiligheid der kinderen. Het bewaren van kleeren in de speellokalen werd op de bewaarschool aan den Paardenwal zooveel mogelijk ontgaan doch vindt op de R. K. Bewaarschool nog regelmatig plaats. Behalve in de Bijzondere scholen op het Oude Wand en aan den Paardenwal, zoomede in een der lokalen van school B/C werden nog nergens voetlatten aan de schoolbanken aan getroffen. Op deze overigens zoo weinig kostbare, doch zeer doelmatige inrichtingbleven wij met klem de aandacht vestigen. Zoo ook op de aanwezigheid van eenige verband middelen ten gebruike bij ongevallen. Op de Bijzondere school aan het Oude Wand waren deze in voldoende hoeveel heid aanwezig, terwijl de R. K. scholen deze middelen in de onmiddellijke nabijheid hebben. Overigens moesten wij tot ons leedwezen ontwaren, dat nog geen voldoende zorg aan de reiniging van leerlokalen, Bijlage B. meubels enz. werd besteed; zelfs werd daarover door enkele hoofden geklaagd. B. Fabrieken en werkplaatsen. Ten gevolge van het hiervoor gemelde besluit van Gedepu teerde Staten van Gelderland om de verzoekschriften betref fende de Hinderwet aan de commissie mede te deelen, is advies uitgebracht in de volgende gevallen. i°. oprichting van een bewaarplaats van buskruit aan de Walstraatwaartegen door de commissie geen bezwaren zijn ingebracht. 2°. vergunning tot het uitoefenen van een darmenzouterij aan de Beekstraat. Aan Burgemeester en Wethouders is geadviseerd vergun ning te weigeren op grond, dat de zeer bekrompen lokaliteit met totale onmogelijkheid om eene goede ventilatie aan te brengen, gevoegd bij het uiterst kleine binnenplaatsje, waar alle afval geborgen moet worden, groote kans geeft, dat zoo wel voor de arbeiders in het bedrijf als voor de buren zeer ongunstige verhoudingen zullen ontstaan. De opeenhooping van rottende stoffen en allerlei vuil, die in gemeld perceel onmo gelijk te vermijden is, zal de omgeving verpesten en tot ernstige misstanden aanleiding geven. Verder bestaat er volstrekt geen zekerheid, dat de als bijzaak gedreven handel in varkens en schapendarmen niet grooten last zal veroorzaken aan de dichtbevolkte buurt door de gassen, die zich bij het uit- en inladen ontwikkelen. 3°. plaatsen van een gasmotor in een smederij aan de Beekstraat; hiertegen zijn geen bezwaren ingebracht. 40. oprichten van een slachtplaats in een perceel aan de Pelikaanstraat. 22 23

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 99