Bijlage B. 18 overal voldoende, voor kunstverlichting wordt voor zooveel noodig van gasgloeilicht gebruik gemaakt. De gordijnen zijn gestreept. (O. i. verdienen effen de voorkeur, omdat daa'rdoor minder lichtspeling in de lokalen ontstaat.) De verwarming geschiedt door kachels. De kolomkachels zijn reeds gedeeltelijk door ventilatiekachels vervangen, met luchttoevoer ingericht, zooals op het Gymnasium in gebruik zijn. Indien de ventilatiekachels blijven voldoen, zullen de kolomkachels geheel worden vervangen. len einde het licht van links te doen invallen is in som mige lokalen de werkwand veranderdgevolg daarvan was dat ook de kachel moest worden verplaatst, zoodat in enkele lokalen een lange pijp door het lokaal moest worden ge bracht om den schoorsteen te bereiken. In eenige lokalen zijn de banken te dicht bij de kachel geplaatst. Maakt het Gymnasium een netten indruk, niet aldus de Hoogere Burgerschool. Volgens opgave wordt het Gymnasium wekelijks geschrobd, de H. B. S. dagelijks droog geveegdom de 14 dagen gedweild. De wekelijksche schrobbeurt schijnt meer afdoende te zijn dan het dagelijksch droog vegen. Erkend moet worden, dat het grootcre aantal leerlingen, de meerdere ouderdom van het gebouw enz. factoren zijn, waardoor het minder gemakkelijk is de reinheid en netheid te handhaven, evenwel kan, naar het oordeel van ondcrge- teekenden, dit punt niet met te groote zorg worden behandeld Bij het droog vegen wordt aangeraden nat zaagmeel te gebruik en. De stof wordt dan meegenomen en niet slechts verplaatst. Bijlage B. 19 Ook hier worden aan de banken geen voetlatten aange troffen. De privaten zijn met tonnen ingericht. Afzonderlijke privaten voor meisjes zijn er niet. De urinoirs bevinden zich buiten. Waschgelegenheid bevindt zich in de teekenlokalen. Voor drinkwater wordt ook hier uitsluitend van de water leiding gebruik gemaakt. De leerlingen zorgen voor eigen leermiddelen. Verbandstoffen zijn niet voorhanden. Staatje van inrichting en bevolking van Gymnasium en Hoogere Burgerschool. Aantal k inde- ren. Aantal lokalen. Hoeveel kinderen in ieder lokaal. Grootte der gewone lecrlokalen. Hoogte der gewone leerlokalen. Kleinste ftI2. Grootste M2. Kleinste M. Grootste M. Gymnasium 46 9 8 gem. 36 4 4.80 Iioogcre Burgersch. 176 24 17—22 50.1 65.80 5.20 5.80 Overzicht der privaten en urinoirs. Aantal lokalen. Privaten. Urinoirs. Aantal malen per week ledigen der tonnen. Aantal. stelsel. Aantal. stelsel. Gymnasium Hoogere Burgerschool 9 24 4 9 tonnen 2 10 riool 2 2 I»

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 97