Bijlage B. gaan, zoodat het onderwerp tot het nemen vaneen besluit op de agenda van de eerste in 1906 te houden vergadering is geplaatst. De aangiften bedoeld bij art. 93 der woningwet, van ver huurders van woningen, welke drie of minder ter bewoning bestemde vertrekken bevatten, zijn, voor zoover verandering van huurders heeft plaats gehadgeregeld door het gemeen tebestuur ingezonden. Het aantal woningen van drie en minder vertrekken bedraagt ruim 2200. Dat het niet invoeren der woningverordening tot minder gewenschte toestanden aanleiding geeft, blijkt uit een tot de commissie gericht verzoek. Een eigenaar van eenige kleine woningendie in zeer bouwvalligen toestand verkeeren, wil deze verbeteren en verzoekt de commissie te willen opgeven aan welke eischen deze moeten voldoen. De commissie kan hierop niet ant woorden en heeft geadviseerd voorloopig het meest nood zakelijke te herstellen en verder te wachten tot de woning verordening is ingevoerd. Het uitbreidingsplan van de Gemeente Zutphen is door het Gemeentebestuur aan de commissie medegedeeld. De commissie heeft zich met dat plan geheel kunnen vereenigen. Een klacht over onbewoonbaarheid van woningen is door eenige leden van de commissie onderzocht. Den toestand en inrichting der woningen vindt men in een hierna opgenomen staat (Bijlage IV.) Hoewel enkele dezer huisjes bepaald onbewoonbaar konden genoemd worden, meende de commissie thans geen stappen te moeten doen, Bijlage B. 15 om deze woningen nu reeds onbewoonbaar te doen verklaren, op grond, dat bij het woningonderzoek nog veel slechtere toestanden gevonden zullen worden en dan de slechtste woningen het eerst aan de beurt van af keuring moeten komen; waar een woningonderzoek binnen niet te langen tijd zal worden aangevangen, schijnt het niet geraden, thans, nu nog geen gegevens zijn verzameld, reeds eenige woningen voor afkeuring voor te dragen. Op 21 Februari werd door de Commissie bijgewoond eene beproeving van de door de firma G. van der Worp alhier ingevoerde „vacuum cleaner." Van deze stofzuiger wordt thans door vele particulieren gebruik gemaakt. HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten niet vallende onder de woningwet. Voer- en vaartuigen enz. In de arrestanten lokalen in het politie-bureau zijn eenige verbeteringen aangebracht; de toestand blijft onvoldoende. HOOFDSTUK VI. Scholen, fabrieken, werkplaatsen. A. Scholen. Ter aanvulling van het Schoolonderzoek door de Gezond heidscommissie in het jaar 1904 gedaan is thans een bezoek gebracht aan Gymnasium en Hoogere Burgerschool. Het Gymnasium is gebouwd met inachtneming van de noodige hygiënische eischen, hetwelk van de II. B, S. niet 14

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 95