(QZ Bijlage B. c. Verontreiniging van de lucht (stank van fabrieken enz In het jaarverslag over 1904 is vermeld, dat de Raads commissie voor den gemeente-reinigingsdienst is gewezen op eenige punten, die wenschelijk voorkwamen. i°. de houten tonnen door tonnen van ijzer te vervangen. 2°. bij de reiniging der tonnen als ontsmettingsmiddel in plaats van carbol, creoline te gaan gebruiken. Met genoegen mag worden geconstateerd, dat aan deze punten gevolg is gegeven. De houten tonnen zullen geleide lijk door tonnen van gegalvaniseerd ijzer met luchtdicht sluitende deksels worden vervangen; 1750 ijzeren tonnen zijn reeds besteld. Bovendien zal verandering worden gebracht in het vervoer. De kleine open wagens zullen vervangen worden door twee overdekte wagens van grooter model. Te verwachten is, dat het lang op de straat blijven staan der wagens, omdat geen bespanning aanwezig is om te ver voeren, dan ook voorgoed tot het verleden zal behooren. Het laat zich aanzien, dat in het jaar 1906 nog meerdere zaken den gemeente-reinigingsdienst betreffende zullen worden geregeld en verbeterd; waar de gemeente-reiniging van zoo grooten invloed is op de algemeene volksgezondheiddaar ziet de commissie met belangstelling de voorgenomen ver beteringen te gemoet en hoopt, dat de nieuw benoemde opzichter, die reeds blijken heeft gegeven van ijver en kennis zal slagen in zijn hervormingsplannen tot heil van de ge zondheid der inwoners. Op 31 December 1905 waren in de stad Zutphen in ver schillende gebouwen geplaatst 3257 houten privaattonnen Transporteere 3257 houten privaattonnen Bijlage B. Transport 3257 houten privaattonnen In reserve250 Beschikbaar voor besmette ge bouwen 20 ijzeren Samen 3527 privaattonnen De afvoer van faecaliCn heeft in deze gemeente plaats als volgt: A. Door het Wisseltonnenstelsel. Uit particuliere woongebouwen 2391 perc. met 2957 tonnen gemeentegebouwen 7 politiegebouwen 3 openbare- en bijzondere scholen 17 rijksgebouwen 15 gestichten 6 64 Samen 2439 perc. met 3257 tonnen B. Door Beerputten Bakke?i enz. De in deze gemeente aanwezige beerputten, waarvan het juiste aantal nog onbekend is, worden geledigd of door parti culieren öf door tusschenkomst der Gem. Reiniging. Aangezien er beerputten voorkomen (closetstetsel) met overstorting op het stads-rioolstelsel, kan geen beeld worden verkregen van dit afvoermiddel. Een nader onderzoek naar afvoer op het riolenstelsel zou wenschelijk zijn. De ruiming door particulieren geeft tot velerlei klachten aanleidingimmers met de beschikbare primitieve middelen is geen zindelijke en stankvrije lediging tot stand te brengen. 10 11 11 13 V r* 7 v» 139 11 w 77 1^ B'j globale lelling zijn in de gemeente Zutphen 3983 pcrceelen, waar onder niet gerekend stallen en pakhuizen, waarin geen privaten zijn, zoodat or 1392 perceelen ovorblijvou, welker afvoer op andere wijze plaats heeft.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 93