1 so Bijlage B. 8 6°. Een verstopt riool in de Bakkerstraat is in orde gebracht. 70. Ter kennis van de commissie is gebracht, dat aan de Noorderhaven wagons geladen met botten langer blijven staan, dan voor op- of afladen noodig is, vooral zomers verspreiden de rottende beenderen een afschuwelijke lucht. Toezicht zal gehouden worden en bij voorkomende gelegenheden de politie gewaarschuwd. 8°. Eene mededeeling dat bij de exportslachterij aan de Noorderhaven de afval bijeenverzameld wordt en dagen lang ligt te rotten is onderzocht en ongegrond bevonden. De afval wordt geregeld vervoerd om als meststof te dienen. 90. Door den eigenaar is op aansporing der commissie ver betering gebracht in den onhygiënischen toestand in de gang bij Rutgers, Laarstraat. Een klein plaatsje, in den eenen hoek een mesthoop, in een anderen een privaat met tonnenstelsel, behoorende bij vijf woningen. De ton wordt een enkele maal op de mesthoop geledigd. De mesthoop is verwijderd. In een van de woningen die leeg stond, zijn twee privaten bijgebouwd. Met riool door de gang loopende gaf bij een later bezoek nog tot klachten aanleiding; toezegging is gedaan, dat een pomp aan het begin van het riool staande in orde zou worden gemaakt, zoodat doorspoeling wordt verkregen, waaraan tot heden niet is voldaan. io°. Een andere klacht betrof een gang aan den Paar- denwal. Bij onderzoek werd een ergerlijke bodemvervuiling en lucht verontreiniging aangetroffen. Een klein vochtig gangetje, zeer laag gelegen. De gang is gedeeltelijk gevuld met konijnen hokken, en een privaat. Het huis- en hemelwater heeft geen afleiding, het vermengt zich met allerhande vuil en verspreidt Bijlage B. 9 veel stank. Een groote factor in den slechten toestand is de ruiming van de privaatton. De ruiming geschiedde niet door den gemeentelijken reini gingsdienst, maar door een particulier op zeer ongeregelde tijden. Aan verbetering der afwatering is zonder belangrijke kosten niet veel te doen, voor zoover mogelijk is zulks in orde gemaakt. Op verwijdering der konijnenhokken en inrichten van een tweede privaat, te ruimen door den gemeente-reini gingsdienst, is aangedrongen. ii°. Bij eenige huisjes bewoond door zeven gezinnen aan den Boompjeswal zijn slechts twee privaten, ingericht met tonnenstelsel, daar deze tonnen telkens vol zijn is of meerdere verwisseling öf vermeerdering van het aantal tonnen zeer noodzakelijk. De eigenares der woningen heeft twee privaten bijgebouwd. 12°. Men klaagde op het Pottenbakkershofje, dat de privaatton op straat werd overgestort ten einde de mest stoffen te vervoeren, waardoor verontreiniging van de straat en stank ontstond. Toezegging is gedaan, dat een tweede ton zou worden aangeschaft, waardoor overstorten niet meer noodig is, maar verwisseling kan plaats hebben. Een herhaalde klacht over een zinkput aan de Apenstert is nog in onderzoek. Door den Hoofdinspecteur is verzocht te willen opgeven of hier ter stede ook proeven zijn genomen men westrumite of andere stofbindende middelen. Medegedeeld is, dat een proef is genomen met het verharden van een gedeelte weg aan den Cochoornsingel met teer. Een harde oppervlakte is gemaakt, die niet stuift.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 92