Bijlage B. 6 advies te kunnen uitbrengen wordt de kennisgeving dadelijk na ontvangst in handen gesteld van 2 of meer leden, ten einde de zaak te onderzoeken en van voorlichting te dienen. Zeven kennisgevingen zijn ingevolge voormeld besluit ontvangen en behandeld. HOOFDSTUK III. Toestand van water, bodem en lucht en hetgeen tot verbetering daarvan is verricht. a. waterloopen, slootcn e7tz. De nieuwe verkeersweg over de voormalige bleek van Reinders, thans Jacob Damsingel, is in 1905 gereed gekomen. De sloot is voor een gedeelte uitgegraven en met ijsselzand aangeplempt, ten einde het terrein voor bouwterrein geschikt te maken. De uitgegraven modder heeft wel eenigen last en stank verspreid. Op een daarover ingekomen klacht is de commissie niet ingegaan, omdat door het werk eene groote verbetering in den hygiënischen toestand werd verkregen en eenige last en stank van tijdelijken aard onvermijdelijk niet het werk verbonden was. Een klacht over den onhygiënischen toestand van de gracht achter het Slingerbosch is in commissie gegeven en aan het einde van het verslagjaar nog in onderzoek. In deze gracht mondt uit het riool van den Deventerweg en wordt ook het menagewater van het ziekenhuis geloosd. In de klacht wordt medegedeeld, dat de afwatering zeer slecht is en het water 111 de gracht zeer dikwijls geheel stil staat, zoodat veelal een stankboel aanwezig is. Bijlage B. 7 b. verzameling en afvoer van vuil {mestvaalten, goten, enz.) I11 het verslag der commissie betreffende het onderzoek naar den hygiënischen toestand der scholen (zie jaarverslag 1904) is opgemerkt, dat zich in de nabijheid van school F (Hoven) een mestvaalt bevindt die veel stank verspreidt. Den eigenaar is medegedeeld, dat art. 19 der politie verordening verbiedt mesthoopen te zetten of te hebben binnen een afstand van 3 M. van den openbaren weg. Hoewel de eigenaar oprui ming heeft toegezegd, is de toestand onveranderd gebleven. Handhaving en toepassing van de politieverordening zou aan toestanden als bij school F een einde maken. Met medewerking der betrokken personen is aan verschil lende klachten te gemoet gekomen. 1°. Eene mestverzameling aan den Emmerikschen weg is opgeruimd. 2°. Een mestverzameling in de Polsbroek is op last van de politie opgeruimd. 3°. Een mest- en modderpoel in de Achterhoven is ver beterd. Het terrein had geen afwatering, het rioolstelsel eindigt in de Baankstraattrouwens doordat het terrein zeer laag gelegen is, kan geen afwatering op het riool verkregen worden. De eigenaar heeft op advies der commissie eene afwatering gemaakt naar achterenwaardoor het water behoorlijk kan wegvloeien. 40. Aan een klacht over eene mestverzameling en een varkensstal achter het St. Elisabeth Gesticht is te gemoet gekomen. 50. Voor een beteren afvoer van menagewater aan de Tadamasingel no. 47 is zorg gedragen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 91