Bijlage B. De bode J. Haijtink heelt in het afgeloopen jaar zijn diensten aan de Commissie bewezen. Deskundigen zijn niet tot deelneming aan de bijeenkomsten uitgenoodigd (art. 25 Gez. wet) terwijl ingevolge artikel 27d der Gezondheidswet een onderzoek van het leidingwater is opgedragen aan den heer H. W. A. Behrens te Zutphen, die daarvan rapport heeft uitgebracht den 29 December 1905 (zie hieromtrent nader Hoofdstuk IX.) B. Huishoudelijke zaken. Er zijn gehouden 13 vergaderingen, waarvan 11 gewone, een buitengewone en 1 openbare vergadering. De gewone vergaderingen hadden plaats op 27 Januari 23 Februari, 30 Maart, 27 April, 25 Mei, 29 Juni, 27 juli,' 28 September, 26 October, 1 December en 28 December. De buitengewone vergadering werd gehouden op 3 Augus tus en de openbare vergadering ingevolge art. 27 Gez. Wet, tot vaststelling van het jaarverslag, op 23 Februari. De voorzitter was op alle vergaderingen tegenwoordig. De secretaris heeft de buitengewone vergadering van 3 Augustus niet bijgewoond. In het jaar 1905 heeft één vergadering van voorzitters der GezondheidscommissiCn van Gelderland plaats gehad. Deze vergadering is den 20sten juH te Nijmegen gehouden en door den voorzitter bijgewoond; van het aldaar verhandelde is verslag uitgebracht in de vergadering van 27 Juli, terwijl de gedrukte notulen aan de commissie zijn toegezonden. Het 10e congres van openbare gezondheidsregeling, gehou den te Scheveningen op 15 en 16 September, is door den heer L. Kuiler als afgevaardigde dezer commissie bijgewoond. Bijlage B. 3 In de vergadering van 28 September is van het gehouden congres uitvoerig verslag uitgebracht. De volgende onderwerpen zijn o.a behandeld: Afvoer van vuil ten plattenlandeonderzoek naar den hydrologischen toestand van onzen bodem; Medisch toezicht op de scholen. Op welke wijze kan van het standpunt der woningwet de bouw van arbeiderswoningen worden bevorderd De discussiën over de beide laatste onderwerpen nam veel tijd in beslag. Tot eene bepaalde conclusie kwam men niet. Naar de meening van den rapporteur zal de vaststellingen toepassing der bouwverordeningen zeer veel bijdragen tot beperking van de revolutionaire bouwwoede alsook tot verbetering en volmaking van de arbeiderswoningen zelf. Overigens zullen deze verordeningen, eenmaal in toepassing zijnde, van grooten invloed zijn op de bouwkosten en dien tengevolge ook op de vast te stellen huurwaarde. De rapporteur meende, dat men beter had gedaan de laat ste vraag nog niet aan de orde te stellen, maar te wachten, totdat omtrent de werking der bouwverordeningen meer ondervinding is opgedaan. Ten einde het publiek in de gelegenheid te stellen klachten op hygiënisch gebied ter kenrns van de commissie te brengen of zaken de Volksgezondheid betreffende te bespreken, is door de commissie een vast uur aangewezen, waarop voorzitter en secretaris zitting zullen houden; dat uur is bepaald op Dinsdag van I tot 2 ten huize van den voorzitter. De begrooting voor het jaar 1903 was in ontvangst en uit gaaf vastgesteld op een totaal van 1490,waarvan door de gemeente bij te dragen f 1090, 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 89