Bijlage A. 6 Transport 152 tonnen. In 3 politie-gebouvven zijn geplaatst 7 15 rijks-gebouwen 77 6 gestichten 64 2391 particuliere-gebouwen zijn geplaatst 2957 Totaal 3257 tonnen. Daar het tot nog toe gewoonte was mondeling de plaatsing van een privaalton aan te vragen of op te zeggen, kan het mogelijk zijn dat dit totaal niet geheel zuiver is. Ten einde een juiste opgave te verkrijgen ook van de verwisselingen, zal in den loop van het volgende jaar eene beschrijving gehouden worden. B. Beerputten. Er werden dit jaar 34 beerputten van gemeentewege geledigd, waaruit 142 bakken werden vervoerd. Het ledigen dezer putten geschiedt nog op de een voudige manier, door uitscheppen en wegdragen in kuipjes, die in de buiten staande becrbakken gestort worden. Ook door landbouwers worden dikwijls (meestal een grooter aantal per jaar dan door de gemeente reiniging) de beerputten van particulieren geledigd. Dit heeft echter meestal op zoo slordige wijze plaats, dat het des morgens zeer duidelijk merkbaar is, op de straat en langs den wegdie met het vervoermiddel is afgelegd. Het behoeft daarom geen betoog, dat het, met het oog op de uitstekende inrichtingen die tegen woordig, met niet al te hooge kosten, daarvoor te ver- Bijlage A. 7 krijgen zijn een pneumatische lediging van beerputten wel overweging verdient. Verzamelen van asch en vuilnis en straatreiniging. Voor het ophalen van aschvuilnis en straatvuil waren werkzaam 3 voerlieden met 3 vuilniskarren en 3 straatvegers. Meermalen waren er klachten over het niet voldoende gereinigd worden van de Havenstraat, Nieuwst ad enz, waarop zich na eiken regentijd steeds een laag modder vormt, doch het is gebleken, dat het personeel voor het schoonhouden der straten te klein is, en ten einde hierin zooveel mogelijk verandering te brengen is voor 1906 een andere werkwijze voorgesteld. Verzameld werden 4807 karren vuilnis en 3276 karren putmodder. Slagers afval. Bij de slagers werden dit jaar 280 karretjes afval weggehaald. Openbare Urinoirs en Privaten. De urinoirs werden voortdurend schoongehouden ongeoorloofde verontreiniging kwam weinig voor. Op den Boompjeswal werd de urinoir ingericht met olie- potten. Over het meer stankvrij zijn kan nog] niet geoordeeld worden, daar deze potten eerst in het najaar zijn aangebracht en eene meer of minder goede wer king eerst in de warme zomermaanden kan geconsta teerd worden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 85