Bijlage A. 2 Van de vaste werklieden is de tonnenwasscher C. EGBERS op den 500 November overleden; zijne weduwe heeft gedurende 6 weken het volle weekloon ontvangen. Aan ziekengeld en voor verlof werd gedurende 334 dagen 436,89J uitgekeerd'. Inrichtingen. De mestbergplaats aan den Buitensingel werd zooveel mogelijk in goeden toestand gehouden. De gelegenheid om de uit de mest zakkende ier, welke anders waardeloos wegvloeide, op te vangen, werd in Juli aangebracht en bleek in eene bestaande behoefte te voorzien. Stonden de werklieden vroeger voortdurend in het uitgezakte vocht te sorteeren, thans is dit niet meer het geval, daar door aangebrachte cementsteenen gooten dit vocht onmiddellijk naar den verzamelput wordt afgevoerd. De gebouwen zijn nog in vrij goeden staat; het blijkt echter meer en meer een groot bezwaar te zijn, dat zij, evenals de terreinen, niet voldoende verlicht kunnen worden; vooral in den winter wanneer de duisternis vroeger invalt en ook wanneer des 's nachts beerputten geruimd worden, waarvoor het materiaal van en naar de mestplaats gebracht moet worden, wordt dit gevoeld; ook ter voorkoming van schade, welke dikwijls door aanrijding van materiaal of ge bouwen in de duisternis wordt toegebracht, zou gas verlichting zeer wenschelijk zijn. De indertijd, door gebrek aan ruimte, ruw in den grond gegraven putten, waarin dikwijls de beer gestort Bijlage A. 3 werd, wanneer de daartoe dienende stecnen putten vol waren, worden thans geregeld daarvoor gebruikt. Dit is echter zeer nadeelig, daar deze gegraven putten zeer veel beer doorlaten en dus goede meststoffen wegvloeien en nutteloos verloren gaan. Van den zijtak der stoomtram ZutphenHengelo werd' dit jaar eenige malen gebruik gemaakt tot het wegvoeren van compost. Wat de bestrating der mestplaats betreft, deze dient op de meeste plaatsen verbeterd te worden. Niet alleen, dat er vele gaten en verzakkingen zijn, doch op som mige plaatsen is de helling verkeerd, zoodat het regen water niet voldoende afvloeit. In den loop van dit jaar werd een lokaal van het Gemeentehuis ingericht tot kantoor voor dezen tak van dienstuit het gebruik dat hiervan gemaakt wordt door het publiek, zoowel voor inlichtingen, aanvragen, als voor klachten, blijkt dat dit kantoor wel noodig was. Ook voor een goed administratief beheer was een bij zondere lokaliteit zeer noodig. Paarden. De noodige paarden werden dit jaar volgens de be staande aannemingen geleverd door: H. Dammers 5 paarden, J. Bobbink I paard, H. Evers 1 paard, J. Schuurman 1 paard, E. Barmentlo 1 paard. Door het voortdurend dalen der aannemings sommen voor deze leveringen blijkt het meer en meer, dat dit

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 83