Algemccne opmerkingen omtrent tuinbouw, bloemisterij en boomkweekerij. De tuinbouw wordt in deze Gemeente hoofdzakelijk door kleine landbouwers gedreven. Vooral door de tot stand gekomen tramverbindingen met andere plaatsen kan de afzet der vruchten op ruime schaal plaats vinden. Aangaande den oogst van 1905, wordt verwezen naar hetgeen hiervoren is gezegd. Zooals hiervoren is medegedeeld, beslaan de bloern- kweekerijen in deze Gemeente eene uitgestrektheid van 7,25 H.A. Er werden 300000 kiemen van Convalaria's uitgeplant, alsmede eenige duizenden knolbegonia's, palmen en varens. De opbrengst der bloemkweekerijen was goed. De teelt der convalaria's en dahlia's wordt minder, aange zien in het afgeloopen jaar meer werk wordt gemaakt van de Gladeolen cultuur. Het aantal leverbare bollen wordt geschat op 50000 stuks. De toestand der boom- kweekerijen was gunstig. Houtteelt komt in deze gemeente weinig voor. De toestand van het houtgewas was gunstig. Hier worden in hoofdzaak geteeld Iepen, Essen en Wilgen. De wegen worden beplant met IepenAmerikaansche Eiken, Linden en den Virginischen Esdoorn. De beplanting der wegen geschiedt deels voor rekening der Gemeente, deels voor rekening van het Rijk. Marken of gemeentegronden, die vroeger zijn ver deeld of nog te verdeden liggen, bestaan hier niet en evenmin treft men hier duinbeplantingen of afzande- rijen aan. 127 Toestand van den Veestapel. Dienaangaande wordt verwezen naar het vermelde op bladz. 120. Opgave van het aantal dekhengsten, veulenmerriën, veulens en werkpaarden, ezels en muilezels, springstie- ren, melkkoeien en melkvaarzen, kalveren en pinken, mestvee en trekossen, schapen, geiten en bokken, var kens, van het pluimvee en van de bijenteelt, te weten a. Paarden. Dekhengsten Ruinen 37 Veulens 7 Merriën 200 Geheel getal 345 Ezels en Muilezels .21 c. Runderen. Springstieren 7 Melkkoeien en Melkvaarzen 567 Kalveren en pinken .164 Mestvee en slachtossen iS Geheel getal 756 d. Schapen 15 e Geiten en bokken 409 Varkens .509 12Ö 1

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 65