io 6 wijs der leeraren, terwijl het er op wijst, dat het aantal leerlingen voor zang op nieuw vermeerdering heeft ondergaan. Ter bevordering van kunsten en wetenschappen zijn in deze Gemeente de navolgende vereenigingen gevestigd: Vereemgmg Picturawelke zich ten doel stelt den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderendoor het geven van kunstbeschouwingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen. Afd. Zutphen, der M'i ter bevordering van Toon kunst; Zutphens Mannenkoor." Zanglust,.De Zutphensche Or chest- Vereeniging" en de Vereeniging tot bevordering van Kamermuziek." Genootschap ter beoefening van natuurk. wetenschap pen {Physica) en Kring voor wetenschappelijk onderhoud. Eene Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid, waarvan op bladz. 102 wordt gesproken. Eene Vereeniging Zutphen Vooruit" stelt zich ten doel het verblijf te Zutphen te veraangenamen en aan trekkelijk te maken. Verder is alhier eene Af deeling der Maatschappij tot Nut van 7 Algemeen. Daaraan zijn verbonden evenwel onder een afzonderlijk bestuur, eene Volkslees bibliotheek, waarvan druk gebruik wordt gemaakt, en eene Volkszangschool, waarvan reeds onder V van dit Hoofdstuk wordt gesproken. 107 HOOFDSTUK Armwezen. X. Door den zachter, winter was de toestand van de behoeftige klasse, in het algemeen, niet ongunstig. Alleen de bedeeling der huiszittende armen vorderde weder veel zorg van de liefdadige instellingen. Aan alle aanvragen 0111 ondersteuning kon dan ook niet worden voldaan, zoodat ook de Burgerlijke Gemeente weder hen moest ondersteunen, die geen hulp van andere zijde konden ontvangen. Ter voldoening aan art. 1797/ der Gemeentewet, werden door ons, op onderscheidene tijdstippen, de in deze Gemeente aanwezige godshuizen en andere instel lingen van weldadigheid, waarover het toezicht aan het Gemeentebestuur is opgedragen, bezocht. Tot bijzondere opmerkingen dienaangaande gaven die bezoeken geene aanleiding. Instellingen van Weldadigheid enz. Door de Gemeente werd in 1905 voor rechtstreeksche bcdeeling in geld uitgegeven f 592,034 en voor trans port en verpleging van arme, doortrekkende reizigers 233.824. Verder laten wij hier volgen uittreksels uit de tabel len der Instellingen van Weldadigheid over 1904, daar de opgaven over 1905 nog niet volledig bekend zijn.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 55