9 o Tot korte oefeningtg Ingeschreven in de Gemeente, waarnaar het aandeel is berekendt-,g Ingelijfden bij de landmilitieg0 Ingelijfden bij de zeemilitie b. Schutterij. Werkelijke sterkte der schutterij in de Gemeente: Actief Reserve Te zamen 272 Actieve sterkte der schutterij bij de wet gevorderd 273 De onvolledigheid van het contingent is een gevolg van het in werking treden van de Landweerwet. Wegens het geringe aantal manschappen werden de exercitiën door de leden der dienstdoende schutterij niet meer geregeld gehouden. Het Kader en de ie Kompagnie werden bewapend met geweren groot en klein kaliber, welke daartoe uit 's Rijks magazijnen werden verstrekt. Na afloop der zomeroefeningen werden deze geweren verwisseld en in het magazijn der schutterij opgelegd. Eervol ontslag werd verleend aan den heer Mr. H. VAN LOGHEM DE JOSSELIN DE JONG, als Kapitein. Een verhoogd cijfer in het eereteeken verkregen de sergeants-majoor D. W. SCHOONMAN en F. L. Fahro. Voor de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel, in den afgeloopen winter alhier gehouden, hebben zich 42 jongelieden aangemeld. De oefeningen werden ge- 91 regeld en met veel lust bijgewoond. Een lokaal der Hoogere Burgerschool in de Waterstraat is afgestaan voor het theoretisch gedeelte der oefeningen en de Gymnastiekschool voor het practische gedeelte. Bij Kon. Besluit d.d. 16 Nov. 1905, werd de Schut terij in deze Gemeente voor de toepassing der wet op de Schutterijengelijk gesteld met eene rustende. In deze Gemeente bestaan de volgende Scherpschut- tersvereenigingen 1. De Vereeniging Gelriaopgericht 1885. Zij telt 25 leden. De schietoefeningen werden gehouden van 1 April uit". September, met zeer bevredigende uitkomsten. Andere oefeningen dan schietoefeningen werden niet gehouden. Aan wedstrijden werd door de vereeniging dit jaar niet deelgenomen. De Vereeniging „Neerlands-Koning," opgericht in 1856. Het aantal leden bedraagt iS. Van Mei tot Augustus werden eenmaal per week oefeningen in het schijfschieten gehouden op de baan aan ,,de Laatste Stuiver" onder Gorsselwaarbij ge bezigd werden Beaumont- en Remmington geweren M. 71. Oefeningen in den wapenhandel werden niet gehouden. Voor de oefeningen in het schieten werd weinig belangstelling getoond. 3. De Vereeniging Koningin Wilhelmina," van den Ned. Bond van Oud Onderofficieren, afd. Zutphen en omstreken, opgericht in 1899. Zij telt 140 leden, waarvan gemiddeld 50 aan de schietoefeningen hebben

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 47