Badhuis. Gedurende 1905 werden 13508 baden genomen, 10134 door mannen en 3374 door vrouwen. De ont vangsten bedroegen f 2470,34. De badmeester en de badvrouw G. H. Starink en echtgenoote, die ruim 12J jaar in het Badhuis werk zaam waren geweest, verkregen met ingang van 1 April 1905 op hun verzoek eervol ontslag. Tot hun opvolgers werden benoemd J. E. Castrijn en echtge noote te Arnhem. Geneeskundige dienst. Hieromtrent valt niets bijzonders te vermelden. Gezondheidstoestand. Deze was in beide Krankzinnigen gestichten zeer voldoende. Godsdienst. In het Ziekenhuis en in de beide krankzinnigen gestichten werden de patiënten door de geestelijken van verschillende gezindten geregeld bezocht en toe gesproken. In de beide gestichten woonden de lijders, daartoe door de Geneesheeren als geschikt aangewezen, de godsdienstoefeningen bij, hetzij in de kerk in het Ge sticht of in een der kerken in de stad. In buitengewone gevallen werden de geestelijken der verschillende gezindten ontboden. Geldmiddelen. Hieromtrent valt niets bijzonders te vermelden. 83 Meubilair. Het meubilair werd onderhouden en waar noodig aangevuld. Gebouwen. Ten einde de hardheid van het welwater, voor de voeding der stoomketels en de waschinrichtingvoor zooveel noodig te verminderen, werd in het voorjaar op het terrein achter het ketelhuis, eene water ont- hardings inrichting, volgens het systeem Schlichter gemaakt. In het najaar werd in eigen beheer het gedeelte dier inrichting, bevattende de stoomzuigperspomp en de mengtoestellen, door een houten gebouwtje met dak bedekking afgetimmerd en aan het ketelhuis verbonden. In het Ziekenhuis aan den Coehoornsingel werden de noodzakelijke herstellingen uitgevoerd. Boerderijen. De boerderijen, erven en landerijen werden goed onderhouden en waar gewenscht, voor aanplanting gezorgd. e. Geneeskundige dienst bij armen, verpleegd in hunne woningen. In dezen dienst kwam geen verandering. Hij werd waargenomen door de geneesheeren Dr. A. J. VAN RlliJN en Dr. E. J. W. Holleman. De Geneesheeren genieten ieder eene belooning van f 600 's jaars. Dr. 82

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 43