Voorts -t©5 brandkranen op de Waterleiding, in de bebouwde kom der Gemeente; de lantaarn, het naastbij elke brandkraan, is voorzien van een rooden rand tevens is daarop aangebracht een pijl en cijfer, aan wijzende de richting, waar de brandkraan is gelegen en den afstand in meterswaarop de brandkraan van de lantaarn is verwijderd. Verder 7 diepe pijpwellen buiten de bebouwde kom der Gemeenteals 6 in de Hoven, 1 in de Kastanjelaan. Voorts een wagen met redmiddelen een wagen met brandladders en een wagen met reservegereedschappen. Er bevinden zich in de Hoven en aan de Noor derhaven eenige brandladders. De woning van den Generalen Brandmeesterhet Politiebureaude Politiepost aan den Deventerweg het kantoor der Gasfabriek, de woning van den Ad ministrateur, het pompstation der waterleiding en de woning van den Gasfitter zijn aan het telephoonnet aangesloten. Daarenboven bestaat eene afzonderlijke telephoon- verbinding tusschen Politiebureau en torenwacht. Gedurende den loop van het jaar werd brand ontdekt op de volgendende plaatsen Schoorsteenbrand bij Hendriks in de Pelikaanstraat. Uitslaande brand bij Riethorst in de Hoven. De kosten van onderhoud der brandbluschmiddelen hebben bedragen f 439>89i Die van beproeving en blussching 381,60 73 Omtrent de werking van het werklieden reglement wordt meegedeeld, dat de uitgaven aan verloven, zieken gelden en teruggaven van kosten' van gereedschappen hebben bedragen 1567,56 HOOFDSTUK VI*. Medische Politie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. Tot vervoer van besmettelijke zieken werd een speci aal daartoe bestemd rijtuig aangeschaft, voorloopig bij den stalhouder Thien gestald en voor belanghebbenden ter beschikking gesteld. Ook werden eenige formalin desinfecteerlampen aan geschaft en een werkman der Gemeente naar Amster dam gezonden ter opleiding bij den Gemeentelijken gezondheidsdienst, om zich geheel met de desinfectie- inrichting aldaar op de hoogte te stellen. Met de Gezondheids-Commissie en de Medici in de Gemeente werd eene regeling getroffen tot onmiddellijke desinfectie van woningen en lokalen, waar zulks noodig wordt geoordeeld, hetgeen bij on- en minvermogenden kosteloos geschiedt. Na gevallen van diphtheritis op de scholen werden de lokalen ontsmet.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 38