68 lage kade, werd een crediet verleend voor de wijziging van den kaaimuur langs de Vischpoorthaven, waartoe door de Z.E. Trammaatschappij een gedeelte der kosten wordt bijgedragen. Ongunstig weer en hooge waterstand hebben de uitvoering tot lieden belet. Voortdurend wordt in de grachten veel zand van de Berkel afgevoerd. Het bovenpand van de Binnengracht werd over de geheele lengte opnieuw uitgediept en schoongemaakt, terwijl voortdurend met kracht wordt gespuid. Gedurende 2 dagen moest wegens te hoogen rivier stand en daardoor gestremde spuiing dier gracht, de machine in werking worden gesteld. Langs de David Evekinkstraat werd het talud der gracht bijgewerkt en de beschoeiing gedeeltelijk ver nieuwd. De onderhoudskosten hebben bedragen 1703,86. Plantsoenen en Wandelplaatsen. Op den Boompjeswal werd de afregeling om de perken vernieuwd. De plantsoenen en wandelplaatsen werden met zorg onderhouden, welk onderhoud hoofdzakelijk bestond in het geregeld afmaaien der grasperkenknippen en af steken der graskanten, het schoffelen en opharken der padenhet schoonhouden van de heêsterparkenmet inbegrip van inplanten van nieuwe heesters, conifeeren en vaste overblijvende planten, het steken en leggen van eenige honderden meters graszoden in het Slinger bosch, op de IJsselkade, den Martinetsingel, den Boompjeswal, den Louisasingel, het Stationsplein en 69 den Jacob Damsingelhet bemesten der grasperken met kunstmest, het bezaaien en beplanten van de ver schillende bloemperken. Er werden uit de kweekerij betrokken 300 peppelen heesters voor beplanting langs den Vierakkerweg en de Tigchelkuilenen ongeveer 500 boomen, sier- en dekheesters en conifeerenongeveer 7000 voorjaars bloemen, ruim 3500 zomerbloemen en vaste of over jarige planten. Onder de boomen en heesters is ook het getal begrepen voor de beplanting van den Jacob Damsingel. De verschillende beplantingen hielden zich vrij goed en behoefden weinig gegoten te worden, daar de weers gesteldheid over het algemeen nog al vochtig was, waardoor besproeien van de grasperken ook niet zoo dikwijls noodig was als in het vorige jaar. De jonge boomen langs den Warnsveldschen weg, den Graaf Otto Singel, den Berkelsingel en de Laatste Stuivers allee werden alle gesnoeid; evenals de boomen langs den isten kloot van de Kijfsdijken op den Over. marschin de Schoolstraat (Hoven) en langs den Marschweg; het afkomende hout werd met nog eeftige perceelen Rijswaarden hout en wilgenhaar en eenige iepenboomen langs den Emmerikschen weg publiek verkocht. De paden in het Coenenspark hadden van geen over strooming te lijden; in de vijvers was het geheele jaar voldoende water en door de uitdieping van den grooten vijver veroorzaakten onkruid en wilde planten weinig overlast. Door de gehouden landbouwtentoonstelling in het

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 36