66 De in liet vorige verslag vermelde onderhandelingen met de Directie der Staatsspoorwegen hadden ten gevolge, dat vanwege die Directie een ontwerp werd ingezonden, en na goedkeuring, uitgevoerd voor het maken en leveren van eene vaste hooge overspanning over de doorvaart ten dienste van de overbrenging der gasleiding naar de Hoven en van de electrische geleidingen voor den spoorweg. De levering en uit voering daarvan geschiedde volgens onderhandsche aan besteding door de firma Dortmunder Brtickenbau C. H. Jucho, te Dortmund in Westfalen. De overspanning, bestaande in een ijzeren traliebrug, hoog en wijd in den dag 2.10 bij 2.4? M., lang 19.30 M. en gedragen door van plaat- en profilijzer geconstrueerde jukken, werd na aan de fabriek pasklaar gemaakt en uit elkander genomen te zijn, boven op de groote overspanning der brug in elkander opgesteld en af gewerkt. Daarna werd het geheele gevaarte op rollen over de opening gerold en met takels en windwerken opgeheschen tot de hoogte van 32 M. 4- A.P. Nadat de jukken daaronder geplaatst waren, is het geheel gesteld en bevestigd. Bij de opdracht was aan den fabrikant als eisch gesteld, dat de passage voor voetgangers nimmer, en de passage voor rijtuigen en de doorvaart van vaar tuigen zoo min mogelijk mocht worden gestremd. Door de flinke, oordeelkundige uitvoering, geholpen door lagen IJsselwaterstand, heeft er in het geheel geene stremming plaats gehad, ofschoon gedurende de uit voering der werken het weer allerongunstigst was. 67 Van de Diezerbrug over de Berkel werden de borst weringen afgebroken en met de hardsteenen dekzerken vernieuwd. Het dek op de groote overspanning der IJsselbrug eischt verdere vernieuwing, waarmede in 1906 zal worden voortgegaan. Overigens werden de verschillende bruggen naar be- hooren onderhouden en verkeeren in goeden toestand. De verschillende onderhoudswerken werden door Gemeentewerklieden in eigen beheer uitgevoerd. De kosten hebben bedragen f 13870,4s, waaronder voor de IJsselbrug: aan onderhoud met herstelling en vernieuwing der dekken4306,50 voor de vernieuwing der draagsteenen 1496,71 voor de nieuwe overbrugging (geraamd) ,,~t7oo,— Havens en Grachten. Ter verbetering van de losplaats langs de Noordzijde der Noorderhaven werd het maken eener nieuwe be schoeiing aanbesteed en gegund aan R. Cornegoor voor 3791,Met de uitvoering daarvan werd een begin gemaakt. De gemetselde trap in den kaaimuur langs de IJssel- kade werd geheel losgemaakt en opnieuw in orde gebracht. Op verzoek der schippersvereeniging werden op ver schillende plaatsen langs de Noorder- en Zuiderhaven 12 nieuwe meerpalen geplaatst. In verband met het leggen der trambaan naar het Hoornwerk en tot verbetering van den afrit naar de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 35