64 Behalve twee dagen gedurende welke door hoogen rivierstand de natuurlijke afwatering der Binnengracht en 10 dagen, gedurende welke de loozing der Lage Waarden werd belemmerdkenmerkte zich het geheele jaar door betrekkelijk gelijkmatigen waterstand. Gedurende 160 dagen was deze lager dan M.R. (M.R. 4.56 M. N.A.P.). De hoogste stand werd waargenomen op 19 October en bedroeg 6.57 M. -+- N.A.P., terwijl de laagste stand werd waargenomen op 31 Januari en bedroeg 3.46 M. -+- N.A.P. Kribben. Aan de kribwerken langs de oevers van de rivier de IJssel werden de noodige herstellingen verricht, bestaande in het aanbrengen van beslagwerken met puin bedekking. Langs de Weezenweide op de Marsch, werd ook dit jaar weer over een lengte van 40 Meter, pak- en be- slagwerk gemaakt, van rijshout, met puin bekleeding, taludsgewijze tegen de weide bijgewerkt. De overige oevervoorzieningen, ook langs de Berkel, den Houwal en tegen Plelbergenhielden zich goedhieraan was dan ook geen afslag te bespeuren. Bruggen en Duikers. Deze zijn de navolgende: 1. De groote IJsselbrug met het brugwachtershuisje, 2. de brug over de Binnengracht tusschen den Boompjeswal en de Polsbroek, ,65 3. de groote en de kleine brug over de beek bij de weide Helbergen, 4. de Diezerbrug, 5. de Oostveensche brug, 6. de brug in den weg naar Tonden, 7. de Marschpoortbrug, 8. de brug over de Binnengracht bij de Laarstraat, 9. de brug over de Binnengracht bij de Spittaalstraat, 10. de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade bij de Gasfabriek, 11. de brug over de Berkel bij de Barlheze, 12. de brug over de Hoofdgracht bij de Spittaalstraat, 13. de brug over de Hoofdgracht bij de Laarstraat, 14. de brug of duiker over de Beek in den weg naar Emmerik, 15. de brug over de Binnengracht bij de Manestraat, 16. de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven, 17. de Berkelbogen, 18. de brug of duiker in den Buitensingel, 19. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel, 20. de duiker in den weg naar Laren, 21. de duiker in den landweg Galilee, 22. 3 duikers in den Vierakkerweg, 23. 2 duikers in den afweg losplaats op de Lage Waarden Op de IJsselbrug werd een gedeelte van het brugdek der groote overspanning vernieuwd met eiken onderdek en geereosoteerde beukenhouten blokjes als bovendek. De defecte draagsteenen van de ophaalbrug werden losgemaaktuitgebroken en vervangen door stalen draagstoelen, welk met bijzondere zorg geplaatst en aangemetseld werden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 34