6o Waterleidingen en Beken. Deze zijn de navolgende: de oude IJssel en de Voorstondensche beek, de Hoendernesterbeek, de Tichelbeek, de Polbeek, de Berkel en de Laken buiten de voormalige Laar-, Spittaal- en Nieuwstadspoorten, voor zoover deze niet langs particuliere eigendommen loopen, de Berkel of Molenbeek binnen de stad, de Beek door de Varkensweide, de gracht langs den Coehoornsingel, verbinding tusschcn de Berkel en de Ziekenhuisgracht welke geheel werd uitgediept.) De verschillende waterleidingen en beken werden naar behooren schoongemaakt en onderhouden en ver- keeren over het algemeen in voldoenden toestand. Omtrent den toestand van de Polbeek, welke voor een groot deel langs en door particuliere gronden loopt is een nader onderzoek opgedragen. Het resultaat van de uitdieping der Voorstondensche beek, in het vorige jaar gedaan, was zeer gunstigdien tengevolge konden de lage landen langs den weg naar Voorst en ook die langs de Baankstraat beter afwateren. De waterleiding over de Marsch en die door de Ruiterdijken werden opgegraven en uitgediept, waar door ook de afwatering van die landen veel gebaat is. Het vernieuwen van den duiker onder den Holl. spoorweg kwam nog niet tot stand. Naar ingewonnen inlichtingen zou zulks in 1906 geschieden. 6i Sluizen en Sfuwen. 1. de Hoendernestersluis in den Vliegendijk, 2. de sluis in de Lage Waarden tot afwatering der Oekensche beek, 3. de sluis met pompkelder voor de bemaling der Lage Waarden, 4. de sluis op de Marsch in de Hel, 5. de twee sluizen in de Binnengracht, 6. het sluisje of de waterkeerende duiker in de kade langs den Beugelwaard bij de schietbaan op de Marsch. 7. het sluisje in de Berkelwandeling en de water keerende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel, achter den tuin van Wigman, dienende tot spuiing der gracht om en bij het Ziekenhuis, 8. de stuw tusschen Berkel en Hoofdgracht, achter school H, 9. de twee waterkeerende duikers in de Havenstraat en in het Coenenspark, 10. de waterkeerende duiker in de gracht achter de mestplaats en de vijf duikers met afsluitingen en stuwen voor afwatering der bleekerij van Lenderink, van de gronden op het Galilee en der grachten om de Begraafplaats, 11. de 5 ijzeren afsluiters der riolen in den Jacob Damsingel, den Deventerweg, de Spittaalstraat, de Polsbroek en de Groensteeg, dienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 32