58 zeer lastig en verkeeren enkele in minder goeden toestand. De Rozenhoflaan en een gedeelte van den Coehoorn- singel werden met een extra laag basaltlaag voorzien en daarna gedurende eenige dagen met eene zware stoomwals vastgewalst, waarna de toestand van die wegen bijzonder voldeedzoodat het aanbeveling ver dient op die wijze ook de overige wegen en singels te verbeteren. Op den Houtwal werd in verband met de nieuwe indeeling der verhuurde opslagterreinen een weg langs de trambaan met sintels en puin verhard en gewalst. Langs den Berkelsingel werd de berm opgehoogd en daarlangs eene bestrate goot met koplaag aangebracht. Het voetpad langs den tuin van YVigman aan den Coehoornsingel werd opgehoogd en bestraat. De verbetering en bestrating van den Marschweg werd vermeld onder de straten. De onderhoudskosten hebben bedragen 3994,78. Die van aanleg en verbetering 5980,13. Tunnel ter vervanging van den overweg naar het Goederenstation bij de Nieuwstad. Het in het vorige verslag vermelde ontwerp voor een doorgang (tunnel) onder den spoorweg, ter vervanging van den bestaanden overweg, voldeed niet aan de verwachting, het voorzag alleen in een' gewijzigden toegang naar het goedcrenstation en wel op bezwarende wijze door een te lang en in gebogen richting overwelfd en daardoor donker gedeelte met 59 te sterke en te lang klimmende op- en afritten en te lage ligging van den tunnelvloer. Afgescheiden van de eigenaardige bezwaren, die tegen eiken tunnel aldaar zijn in te brengen, eischt het Gemeentebelang, dien tunnelbouw zooveel mogelijk te doen beantwoorden aan een verbeterde communicatie tusschen de binnenstad en het Noorderhavenkwartier. Daaraan voldeed het ingezonden ontwerp niet en werd op ons voorstel door den Gemeenteraad besloten het ontwerp niet goed te keuren. Aan den Raad van Toezicht op de spoorwegdiensten, welke deze zaak namens den Minister behandelde, werden eenige wijzigingen voorgesteld omtrent de constructie, de te lage ligging van den tunnelvloer, vermindering van de lengte van den overdekten tunnel en van de lengte en klimming van de opritten en vooral het maken van een tweeden uitrit naar de west zijde van de Noorderhavenstraat. Aan de meeste dier voorgestelde wijzigingen werd bij een door ons ontvan gen gewijzigd ontwerp door deMaatschappij van Staats spoorwegen voldaanechter niet aan de wijziging der constructie, zoodat maar voor een gedeelte aan het bezwaar omtrent de hoogteligging van den vloer is te gemoet gekomen (die hoogte bij het primitief ont werp bepaald op 6.80 M. -h A.P. is bij het gewijzigd ontwerp geworden 7.20 M. -t- A.P.) Omtrent enkele punten zijn wij nog met de M'j in onderhandeling en hopen dat deze er toe zal leiden, dat wij u spoedig ter goedkeuring een definitief contract kunnen aanbieden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 31