54 In verband met den bouw van pakhuizen in het Hoornwerk werd aan de Z.—E. Tramwegmaatschappij vergunning verleend tot het leggen van eene zijlijn voor goederentransport van af de trambaan op het Vischpoortplein over den dam door het Hoornwerk tot voorbij het pakhuis van Wennink. Ter verbetering van de voorloopig gelegde bestrating aldaar, werd deze opgenomen en verbreed, gedeeltelijk met behakte grèskeien. Nieuwe afvoerriolen werden gelegd in den Marsch- weg en op het Hoornwerk, van af de nieuwe brood fabriek naar den dam. De in het vorige verslag noodig geachte vernieuwing en vergrooting van het riool in den Deventerweg werd verkregen door het leggen van een nieuw eivormig cementen riool in aansluiting met het nieuwe riool van het Zwarte wegje, uitmondende in de Buitengracht bij den Politiepost Deventerweg. Dit nieuwe riool staat in verbinding met en dient tevens tot afvoer van de rioleering Deventerweg, Rozenhoflaan en Coe- hoornsingel en kan voortdurend worden gespuid van uit de Hoofdgracht door den duiker in den Jacob Damsingel. Het riool in de Hoven van de Baankstraat naar de gracht langs den Tondenschen weg werd schoongemaakt en verlengd en daarbij een nieuwe verzamelput gemaakt. In de Dwarsstraat zonder naam, ten zuiden van den Voorster weg, werd een nieuw gemetselde zinkput of verzamelkolk gemaakt. De levering der verschillende materialen werd aan besteed 55 de behakte grèskeien T0/12 aan de Sociétie' Anonyme a IJvoir lez Dinant voor f 31,80 per 1000; de behakte grèskeien 12/14 c.M. aan H. Bomert te 's Gravenhage voor ƒ61,35 per igoo; de straatklinkers aan de Maatschappij „De Vlietberg" te Zutphen voor 14,— en f 15,50 per 1000, en aan J. Terwindt te Westervoort voor f 16,per 1000; de cementen eivormige riolen aan Van Waning Co. te Rotterdam voor 3,o8J per M1.; de cementen buisriolen voor f 1,19 per M'.; de cementen straatsyphons voor 6,45 per stuk. De onkosten, aan een en ander besteed, hebben bedragen van onderhoud 6880,64 van aanleg en verbetering 2584, In 1905 werden 160 aanvragen of kennisgevingen van bouwen of veranderen van werken aan den open baren weg behandeld. 23 perceelen werden afgebroken en door 23 nieuwe vervangen, terwijl 28 geheel nieuwe woningen werden gebouwd. Een voor de toekomst hoogst belangrijke zaak werd in het begin des jaars beslist, door de vaststelling van een plan van uitbreiding der Gemeente, volgens art. 28 der Woningwet. Na vaststelling daarvan en toezending aan Gedepu teerde Statenwerd hiervan tot heden niets naders vernomen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 29