52 Verder zijn 5 standpijpen van de waterleiding, ge plaatst als volgt: 1 in de Donkeresteeg, 1 Barlheze, X Laarstraat, I Polsbroek, 1 op het Vischpoortplein. Het onderhoud der pompen geschiedde als gewoonlijk. De onderhoudskosten hebben bedragen 296,69!. Straten, pleinen en riolen. Ook in den loop van 1905 veroorzaakten zoowel wijziging en uitbreiding van gas- en waterleiding als onderhoud der verschillende trambanen en aanleg van telephoonkabels en riolen, vele opbrekingen en ingra vingen in de verschillende straten en wegen. Zoo werden in de bestratingen langs IJsselkade, MarschpoortstraatWaterstraat en Kuiperstraat nieuwe Rijkstelephoonkabels gelegd. Het grootste gedeelte van het bovengrondsche tele- phoonnet der Zutphensche Telephoonmaatschappij werd vervangen door een nieuw ondergrondsch kabelnet met 7 op verschillende punten geplaatste hooge opstijgpalen, waarvoor opbrekingen en ingravingen moesten geschic- den o.a. van het Wijnhuis over de Markt, door de Marschpoortstraat, Berkelkade tot de paal Oude Wed en verder langs de IJsselkade tot de Noorderhaven bij de Parkstraat; 53 van het Wijnhuis door de Korte Hofstraat, Turf- straat, Nieuwstad, Deventerweg tot in de Rozenhoflaan, van het Wijnhuis over de Markt, door de Sprong- straat, Vaalt, Schupstoel naar het einde der Laarstraat, van het Wijnhuis over de Markt, door de Pelikaan straat tot de Spittaalstraat. Het nazakken en inklinken van al de sleuven en gaten veroorzaakt op tal van plaatsen een' minder gewenschten toestand, waarin echter zooveel mogelijk door voortdurende herstellingen en hcrstratingen wordt voorzien. Voor rekening van de Gasfabriek werd bestraat4720 M\ voor de Waterleiding 860 M'. voor telephoon- en telegraafleidingen i32oM5., terwijl op verschillende andere plaatsen, voornamelijk op Coehoornsingcl, Buitensingel, Broederenkerkstraat, Deventerweg, Hoogestraatje, IJsselkade, Laarstraat, Noorderhaven, te zamen eene oppervlakte werd her straat en gedeeltelijk vernieuwd van 11550 M". Hieronder zijn begrepen de vernieuwing van enkele voetpaden langs Coehoornsingel, Rozenhoflaan, Berkel- singel en Graaf Otto Singel. De Marschweg van af de Noorderhavenbrug tot de nieuwe Gasfabriek werd geëgaliseerd, opgehoogd en met eene nieuwe bestrating voorzien, bestaande uit een rijweg van behakte grèskeien en een met klinkers bestraat voetpad. De nieuwe straat tusschen Coehoornsingel en Deventer weg, thans Jacob Damsingel genoemd, werd geheel afgewerkt en beplant,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 28