48 en bijbouwen van de noodige privaten en urinoirs, gang en bergplaats en werd bij openbare aanbesteding gegund aan B. Hagen voor 4464, De oplevering en daarna de ingebruikstelling had op den bepaalden tijd plaats, nadat ook het meubilair de noodige aanvulling en vernieuwing had ondergaan. Onder herinnering aan het daaromtrent vermelde in het vorig verslag pag. 50 en 51, omtrent de voorzie ning in het gebrek aan ruimte in de scholen D en I, en de moeielijkheden, die zich daarbij hadden voorge daan, werd besloten tot verwisseling van de scholen D, I en G met vergrooting van laatstgenoemde. De aanbesteding had plaats op 15 Augustus 1905, waarbij het werk voor de som van 15077 aan B. J. Beeftink werd gegund. Het werk omvat a. het wegbreken van de onderwijzerswoning, het ge deeltelijk afbreken van het 6e lokaal, het veranderen van het 5e lokaal en van de aanwezige bergplaats, het veranderen van de afsluiting van het terrein en b. het bouwen van een nieuw gebouw, bevattende 7 lokalen, benevens de noodige portalen, gang, pri vaten urinoirs, nieuwe trappen, kasten en berg plaatsen zoodat na de voltooiing de school bestaat uit 13 lokalen. Met kracht werden de werken begonnen en voortge zet, zoodat het gebouw 22 dagen vóór den in het bestek bepaalden daturn onder de kap gebracht en waterdicht was afgedekt, waarom den- aannemer inge volge het bestek 22 dagen premie ad 10,per dag werd toegekend. 40 De verdere afwerking werd gedurende den winter voortgezet. Indien onvoorziene omstandigheden zulks niet verhinderen, kan spoedig het gebouw in gebruik worden genomen en de voorgenomen verplaatsing der scholen geschieden. Tot herinnering diene, dat school I aan den Tada- masingelthans met n lokalen, zal worden geplaatst in de vergroote bovengenoemde school G aan de David Evekinkstraaten aldaar verkrijgt 13 lokalen. School D van uit de Waterstraat, thans 8 lokalen, zal worden verplaatst in de ontruimde school I, Tada- masingel, met 11 lokalen, terwijl school G, David Evekinkstraat, thans 7 lokalen, zal worden geplaatst in de ontruimde school D, Waterstraat, met 8 lokalen. De voor de vergrooting benoodigde schoolmeubelen en behoeften, werden bij openbare inschrijving geleverd. In school A werden eenige veranderingen aangebracht door verplaatsing van banken, zoodanig, dat het licht links van de leerlingen invalt. In een der lokalen werd de schoorsteen veranderd zoodat eene betere plaatsing van het bord en van de kachel werd verkregen en werden eenige lokalen en meubelen geverfd. Voor 6 ramen werden de gestreepte gordijnen door effen vervangen en van eenige dwarswanden werden de onderruiten geverfd. In school B/C werd eenige verandering in de afwa tering der vloeren in privaten en urinoirs gebracht en werden 10 lokalen geverfd. In school E werden de meubelen geverfd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 26