46 In het Politiebureau, Wijnhuis, werden dear restanten verblijven zooveel mogelijk verbeterd en van gaslicht voorzien. In het Politiebureau en op de Nieuwstad werden twee urinoirs met torfit bekleed, het urinoir op de Boompjeswal met twee oliesyphons voorzien. Verschillende watertrappen werden vernieuwd. De kosten van onderhoud hebben bedragen ƒ3 290,97 Torens. Het ijzerwerk van het carillon op den Wijnhuistoren werd nagezien en verschillende deelen daarvan werden vernieuwd. De henniplooper in het heelslag uurwerk werd door een reep van staaldraad vervangen. In den toestand van den Nieuwstadstoren kwam geene verandering en deze blijft onvoldoende. De toestand is van dien aard, dat bij storm steeds schade aan de leibedekking zal voorkomen. Uit een speciaal onder zoek is gebleken, dat de toren eene geheele restauratie en de leibedekking voor een belangrijk deel geheel vernieuwd moet worden, welke restauratie niet zonder belangrijke kosten kan geschieden. De dood van den vorigen Deken was oorzaak dat besprekingen, gehouden over afstand van den toren aan de R. Cath. Gemeente nog tot geen bepaald resultaat geleid hebben. Met den nieuwen titularis is reeds over deze zaak geconfereerd. 47 Gebouwen bestemd voor het openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende: 1. de Bewaarschool op den Paardenwal. 2. de Bewaarschool in de Hovenmet woning voor de onderwijzeres. 3. school A aan het Oudewant. 4. B/C aan de Gasthuisstraat. 5. D in de Waterstraat. 6 E in de Polsbroek. 7. F in de Hoven. 8. G op den Paardenwal. 9. II aan den Louise Singel. 10. I aan den Tadamasingel. 11. de Gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein. 12. de lokalen voor de Rijksnormaallessen boven de school in de Waterstraat. 13. de IToogere Burgerschool en de Burgeravondschool met portierswoning in de Waterstraat. 14. het Gymnasium en de daarbij behoorende clavi gerswoning. De verschillende gebouwen werden naar behooren onderhouden. De Bewaarschool in de Hoven werd van een nieuwe gootlijst voorzien, van buiten geverfd en eene nieuwe afsluiting werd om de speelplaats gemaakt. Voor het vergrooten van school F in de Hoven werden verschillende plannen opgemaakt en volgens het daarvan door den Schoolopziener goedgekeurde plan, had de aanbesteding plaats. Het plan omvat te het bijbouwen van een leerlokaal met het veranderen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 25