44 B. Eigendommen en Inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Daartoe behooren: 1. het Gemeentehuis. 2. de woning van den concierge van het Gemeente huis aan het Kerkhof. 3. het gebouw bevattendede Militiezaaltevens lokaal voor publieke verkoopingen en verpachtingen en de woning van den jongsten bode aan het Kerkhof. 4- de Boteriial met bijbehoorend waaggebouw. 5. de Vischmarkt. 6. de Veemarkt aan de Havenstraat. 7- het Wijnhuis, waarin beneden gevonden worden het Bureau van Politie met de wachtkamers en de arrestanten lokalen, alsmede het bureau der Zutphen- sche Telephoon-maatschappij en op de eerste verdieping de lokalen van de Graafschapsche Oudheidkamer. 8. de waag onder den Wijnhuistoren. 9. de politiewacht in de Hoven. 10. de politiewacht aan den Deventerweg. 11. de acht bergplaatsen voor brandbluschmateriaal als: een in de Hoven een op de Nieuwstad twee aan het Broederenkerkplein, twee op den Paardenwal, een aan de Havenstraat en een aan den Graaf Otto-Singel. 12. de bergplaats voor petroleum aan de Xoorderhaven. 45 13. de stadstimmerwinkel en het magazijn, met de woning van den Hoofdopzichter aan het Kerkhof. 14. de bergloods en grintbergplaatsen aan den Houtwal. 15. de bergloods aan den Vliegendijk. 16. het machinegebouw aan de Groensteeg. 17. de lokalen in gebruik bij de Naai- en Breischool aan den Paardenwal. 18. de lokalen in gebruik voor het magazijn der schutterij. 19. de lokalen in gebruik voor het Witte Kruis. 20. de bergplaats voor brancards (voormalige garni- zoens lijkenkamer.) 21. de ruïne over de Berkel. 22. 6 Publicatieborden. 23. 1 openbaar privaat. 24. 26 urinoirs op diverse plaatsen. 25. 27 watertrappen en spoelingen. De verschillende gebouwen en inrichtingen werden naar behooren onderhouden. In het Gemeentehuis werd de glazen bedekking boven de vestibule losgemaakthersteld en opnieuw bevestigd. De Secretarie werd geverfd en een gedeelte van het meubilair vernieuwd. De keuken van de voormalige cipierswoning achter het Gemeentehuis werd uitgebroken en ingericht tot kantoor voor de Gemeentereiniging. De woning van den concierge van het Gemeentehuis aan het Kerkhof, alsmede het gebouw voor militiezaal en bodewoning, werdc-n van buiten opnieuw beraapt en geverfd. In de woningen werden drie kamers behangen en bijgeverfd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 24