36 een groot 353 c.A. ad 5,— per c.A. en een groot 208 c.A. ad ƒ7,— per c.A. te zamen voor f 3221, 2^ langs den Buitensingel 8 perceelen voor arbeiders woningen waarvan twee aan Boermante zamen groot 200 c.A. ad f 3,75 per c.A. voor 750, en zes aan Hamer, te zamen groot 600 c.A. a6 3,75 per c.A. voor 2250, In verband daarmede moet het gedeelte van den Buitensingel watervrij worden opgehoogd, waartoe crediet werd verleend. 3. op het hooge terrein bij de Noorderhaven een perceel aan Levison, groot 234 c.A. ad 9,11 per c.A. 4. aan den Jacob Damsingel twee perceelen en wel het eerste perceel aan Pasman, groot 1257 c.A. ad 5,75 Per c*A. voor 7227,75. en het tweede perceel aan Reesink, groot 128SC.A. ad 5,25 per c.A. voor 6762, De overige perceelen werden niet gegund, wegens te lage inschrijvingen. Alvorens deze opnieuw ten verkoop aan te bieden, wordt ingevolge Uw besluit de watervlakte, daartoe behoorende, eerst uitgediept, van modder gezuiverd en met zand opgehoogd. De uitvoering daarvan werd na gehouden besteding gegund aan B. Hagen, voor 3385,44. In de verkoopsvoorwaarden werd opgenomen de be paling, dat eene premie groot 1000,vanwege de Gemeente wordt beschikbaar gestelddie kan worden uitgekeerd aan den eigenaar van dien gevel, welke vóór 37 1 Juli 1909 is voltooid en naar het oordeel van eene door Burgemeester en Wethouders te benoemen Com missie, de bekroning wordt waardig gekeurd. In de Hoven werd een perceel bouwterrein op erf pacht uitgegeven aan H. van de Mars. Langs de Noorderhaven werd een terrein verhuurd aan Nienhuis Ruijs, te Utrecht. Tot afvoer van het water uit den nieuw bekaden rijswaard op Helbergen, werd een nieuwe duiker gelegd. De toestand van de Gemeente landerijen over 1905 kan over het algemeen gunstig genoemd worden. Hoewel de waterstand doorgaande hooger was dan gewoonlijk, en de lage hooi- en strooisellanden langs den Ouden IJssel hiervan ecnigen last ondervonden, en de Meimaand bovendien koud was, was toch de op brengst, niettegenstaande cenige regendagen gedurende den hooioogst, hooger dan het vorige jaar; de tweede snede was zeer goed. Het vee kon bijtijds in de weide gebracht worden, het had dit jaar niet te lijden van gebrek aan water in de kolken en, kon met uitzondering van enkele lage gedeelten, lang in de weide blijven. Hadden de bouwlanden het vorige jaar den invloed van de droogte ondervonden, dit jaar kon zaaien en planten steeds op tijd geschieden, daar steeds vol doende regen viel waardoor een overvloedig gewas verkregen werd, hetgeen echter weder oorzaak was dat de prijzen laag waren. Het IJsselwater bleef binnen de oevers, doch voor het uitpompen van regen- en kwelwater op de Uiter-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 20