December. 2e. naar aanleiding van de door dat College betreffende die begrooting gemaakte opmerkingen. Goedkeuring van het door de M'j tot Expl. van S. S. ingediend ontwerp-tunnel- plan. Machtiging aan Burg. en Wetli. tot het opmaken van een ontwerp-overeenkomst te dier zake, behoudens nadere goed keuring door den Gemeenteraad. Niet aanneming van het voorstel Rutgers, om de ingediende voorstellen van de raadsleden Engelen, Lagerweij en Onder water, betreffende pensioenstorting voor de leeraren aan het Gymnasium en aan de H. B. School, te laten onderzoeken door eene Commissie, bij te staan door een deskundige, ten einde die voorstellen in één voorstel te doen vervatten. Niet aanneming van voormelde voorstellen der raadsleden Engelen en Lagerweij. Staking van stemmen over het voorstel Onderwater. Verlenging tot aan de a.s. Paaschvacantie, van het aan Dr. B. C. Goudsmit, Direc teur der H. B. School, verleend verlof. Archief. Ten behoeve van het oud-archief werden in 1905 op de auctie van prof. B. J. baron Lintelo de Geer van Jutfaas de volgende handschriften en boeken aan gekocht: a. Geldersche stadsrechten, i8Je eeuwsche copie. b. Zutphens Lantrecht, hs. uit de i6'c eeuw op per kament, 115 bladz. c. Opmerkingen over 't Landregt der Graafschap Zutphen door Iluigens en anderen, handschr. d. H. Harius, Tristia, Arnhem 1744. De totale kosten van dezen aankoop hebben be dragen 24,51. Van den heer J. C. A. VVeerts, burgemeester van Velzen, werd het volgende lis. ten geschenke ontvangen: „Over 'tadvis op 't Privilegij van Zutphen de consti- tutione praetoris, gegeven te 's Gravenhage den Ssten Juni 1637." De bibliotheek werd verrijkt met: 1. De in 1905 verschenen werken der Koninklijke Akademie van Wetenschappen te Amsterdam. Geschenk dier Akademie. 2. Verslag van den toestand der Gemeente Zutphen over 1904. 3. Verslag van de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Zutphen over 1904. 4. Rapport omtrent de kleedingindustrie (vrouwen- kleeding) te Zutphen, Zutphen 1905. Geschenk van de enquête-commissie naar vaktoe standen te Zutphen. 30 31

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 17