Bijlage L. 4 6 Voor het stoken wordt geen gebruik meer gemaakt van cokesbries, daar dit voor de ketels der gasfabriek benut wordt. De kosten aan brandstoffen zullen dus hooger worden, nu geen bries meer beschikbaar is en in 't vervolg enkel vlamkolen gebruikt worden. Filters en Bronnen. De filterwerken werden zorgvuldig onderhouden waterverlies komt nog altijd voor, van daar ook extra pompen. Bij veel verbruik in den zomer was het noodig, om het te sterk afpompen der putten tegen te gaan, meer malen des nachts te pompen. Eene nieuwe put werd nog niet gemaakt, wel de noodige gereedschappen en toestellen daarvoor aan geschaft. In het begin van het volgend jaar kan dan deze put gemaakt en door het plaatsen van het nieuwe pompwerktuig, geregelder in de water verzorging worden voorzien. De filters zijn steeds bij afwisseling in gebruik, de zand- en grindlagen werden behoorlijk gezuiverd en vernieuwd. Terrein. Geregeld wordt met ophooging van het terrein voort gegaan. Het grasgewas wordt voor de Gemeente verkocht. Drogenapstoren, Reservoir. Het reservoir met tocbehooren verkeerden in goeden Staat. Bijlage L. 47 Het leiendak van den toren werd hersteld. Voor den waterstandsaanwijzer op het kantoor werden nieuwe elementen aangeschaft. De verplaatsing van het kantoor naar de nieuwe gasfabriek maakte ook over brenging van dit toestel met toebehooren noodig. Het werkt nog geregeld. Op de lijnen van de telephoon en den waterstands aanwijzer van het pompstation, kwam nog al eens storing voor, door het onklaar worden der geleidingen. Buizennet, Brandkranen en afsluiters. Voor aansluiting van de nieuwe gasfabriek, werd de bestaande leiding aan den Marschweg verlengd met ii M1., 3" buis en daar 1 3" afsluiter geplaatst voor de verbinding met de eigen waterleiding op de fabriek. In het Hoornwerk werd, aansluitende met de leiding aan de Vischpoort, 397 M'. 3" buis gelegd, 1—3" af sluiter geplaatst en, aan het einde dezer leiding, 1 brand- kraan aangebracht, terwijl gelegenheid is er nog 1 brand- kraan bij te plaatsen. Vóór het leggen der bestrating werd in den Jacob Damsingel eene 4" buisleiding gelegd, aansluitende aan die van den Coehoornsingel en Deventerweg. Voor- loopig is geen water in deze leiding gelaten. In den Deventerweg werd de 8" leiding doorge trokken, waartoe 212 M'. 4" buis vervangen werd door 8" buizen, verloopende op 6" en 4." In de gracht van het Slingerbosch ten N.VV. van de brug in den Deventerweg, werd een 6" zinker gelegd. Deze leiding werd in den Deventerweg (weg naar

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 175