Bijlage L. noemenswaardige last meer ondervonden en bepaalde het onderhoud zich tot het inkorten van den ketting. Kolenbreker en elevator, beide elk door een electro motor gedreven, werkten steeds naar behooren. De elevator werd geheel omkast, om het vele kolen- morsen te doen ophouden. IV. Cokesgasinrichting. Daar de gashouder van 3600 M3. niet zoo vroeg aan de oude fabriek gemist kon worden als gedacht was, kon deze dit jaar niet meer gereed komen op de nieuwe fabriek. Dientengevolge kon de cokesgasinrichting niet in bedrijf gesteld worden. Zij was echter geheel gereed en bestaat uit een generator en scrubber, met een ver mogen van 6000 M3. in het etmaal. Voor het warm blazen zijn er 2 blowers, (waarvan 1 voor reserve), beide met riem overbrenging, gedreven door electro- motoren. De meter, die bestemd is om later het cokesgas voor de autocarburatie te meten, staat tegen de blowerkamer. Deze meter is de fabrieksmeter van de oude fabriek, die in 1902 door een grootere werd vervangen. V. Condensatie en Zuivering. De beide luchtcondensors werden overgebracht en van den screaner een derde kolom gemaakt. Zij zijn zóó op de leiding verbonden, dat zoowel één stel alleen, als beide te gelijk dienst kunnen doen. Van hier tot het zuiverhuis zijn de leidingen en toestellen dubbel en kan zoowel achter elkaar, als door elkaar gewerkt worden, Bijlage L. 13 Een exhauster voor 15000 M3. in het etmaal werd nieuw geleverd, die van de oude fabriek goed nagezien en overgebracht. Ditzelfde geldt voor den condensateur Pelouze en Audouin en den Kirchamwasherbeide voor 20000 M3. Tusschen deze beide toestellen werd nog een water- koeler geplaatst, ten einde de temperatuur in den Kircham laag te kunnen houden. Van den uitlaat kircham gaat een leiding naar het zuiverhuis, waarin 4 kisten van 7 bij 7 M. met vijf vierwegsafsluiters. De dichting van de deksels op de zuiverkisten ge schiedt door een gummiband. Van het zuiverhuis gaat het gas door den meter voor 200C0 M;r. in het etmaal, die sedert het begin van 1902 op de oude fabriek ook reeds dienst heeft gedaan, naar de gashouders. De afsluiters van de in- en uitlaten bevinden zich in de meterkamer, evenzoo de unificateur en de auto matische regulateur. In het laatst van December is de regulateur eerst geregeld en is tot dien tijd als gewone regulateur gebruikt. De verschillende toestellen werkten alle zonder stoornis. VI. Kolenlosinrichting. Voor het lossen der kolen wordt gebruik gemaakt van eene electrische draaikraan met een grijper. Deze inrichting werkt uitstekend en kan daarmede 12

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 158