Bijlage L. io Mü ter vervaardiging van gasmeters enz. te Dordrecht, voor f 2175,—, het overbrengen en veranderen der luchtcondensors, met bijleveren van anders afsluiters, aan Louis Smulders Co. te Utrecht, voor 4250,—. Het leveren en stellen van een toestel voor het ver werken van het ammoniakwater tot zwavelzure ammo niak, aan de firma Molijn Co. te Gouda, voor f 3250, I. Gebouwen. Aan de oude fabriek werden de Directeurs- en Op zichterswoningen verlaten en die aan de nieuwe be trokken. Het bovenhuis 23# aan de Ifsselkade bleef bewoond door den Heer Bonte'. Het bovenhuis 2\a en benedenhuis 24 werd door de huurders verlaten, terwijl het bovenhuis weer verhuurd werd aan den Heer v. d. Velde. Het huis aan de Waterstraat werd gedurende een ge deelte van het jaar bewoond door den Heer Wöhrmann. Aan de gebouwen der oude fabriek werd niets gedaan. De gebouwen aan de nieuwe fabriek verkeeren alle in goeden staat en werden alle in gebruik genomen behalve de cokesgasfabriek en de Sulfaatfabriek. De kantoren zijn flink ruim en goed licht, evenals het magazijn, de werkplaatsen, stokerij, schaftkamers en verdere localiteiten. Van de gelegenheid tot het nemen van stortbaden werd door de werklieden weinig of geen gebruik gemaakt. Bijlage L. II. Gashouders. De beide gashouders van 8000 Ms. werkten goed. Deze beide doen dienst voor berging van het af te leveren lichtgas. De overgebrachte gashouder van 3600 M3. kwam nog niet gereed en zal dienst doen als tusschen-gas- houder voor het cokesgas. Naphtaline verstoppingen kwamen op de oude fabriek in de in- en uitlaatbuizen der gashouders weer herhaal delijk voor, zonder evenwel storingen te veroorzaken; op de nieuwe zijn ze tot nu toe nog niet voorgekomen. III. Ovens met toebehooren. Voor het aantal en soort der ovens op de oude fabriek wordt verwezen naar het vorige verslag. De stokerij in de nieuwe fabriek bevat 2 blokken elk voor 4 Cozeovens, hiervan zijn 6 ovens, elk van 9 retorten, ingemetseld, zoodat nog 2 kluizen beschik baar zijn. Elk blok heeft zijn eigen schoorsteen. De mondstukken aan de laadzijde zijn ingericht voor het invoeren van cokesgas (autocarburatie), en voorzien van kranen. In December waren in werking 4 ovens, met 36 retorten, terwijl in Juli en Augustus eenige weken met 2 ovens kon worden volstaan. De Brouwersche goot, in werking gebracht door een electro-motor, leverde in den beginne nog wel eens moeilijkheden op en is eenige keeren stuk getrokken. Na het aanbrengen van eenige wijzigingen, door en op kosten van den leverancier, werd nu verder geen II

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 157