Bijlage L. 8 Aan den zuivermeester werd tevens opgedragen de behandeling van de electrische kraan voor het lossen der kolen. Het vaste personeel bestond op 31 December uit: Directeur. Opzichter. Boekhouder. 2 Klerken (waarvan 1 ook hulp verleent aan de Waterleiding.) 2 Kantoorloopers, tevens belast met het op nemen der meters, en het innen der gas- rekeningen. 1 Geldophaler voor de muntmeters, tevens dienstdoende als meteropnemer. 1 Portier-magazijnmeester. 1 Fitter. 1 Fitters-handlanger. 1 Gloeilichtfitter. 1 Smid. 1 Smids-handlanger. 1 Timmerman. 1 Metselaar. 1 Verver. 1 Zuivermeester, tevens kraandrijver. 1 Machinist voor de Electrische inrichting. 3 Machinisten-stokers. 3 ie stokers. 3 2e 3 3e 3 Reserve-stokers, van wie 1 ook reserve-machi nist-stoker. Bijlage L. 9 3 Lantaarnaanstekers-poetsers. 6 Lantaarnaanstekers, x Lantaarnaansteker, tevens controleur. Naar gelang de werkzaamheden zulks vorderden, werden losse werklieden aangenomen. Toestand der Fabriek. Het bedrijf aan de oude fabriek werd met veel moeite voortgezet, aangezien aan de toestellen voor de gasbereiding niet de noodige herstellingen en vernieu wingen hadden plaats gehadmet het oog op het in werking treden der nieuwe. De nieuwe fabriek kwam gereed, zoodat op den I4en Juli de ovens op de oude werden gedoofd, cn van de nieuwe gas werd geleverd. Door het stokers-personeel werd op dien dag de oude fabriek verlaten, terwijl begin Augustus het andere personeel volgde. De toestellen, die niet overgebracht werdenbleven voorloopig nog in hun geheel, 0111 ze aan mogelijke koopers te kunnen toonen. Den 8en April werden de meter en de gashouder van 3600 M'. buiten dienst gesteld, ten einde ze naar de nieuwe fabriek te kunnen overbrengen, en van dien tijd af tot het in werking stellen der nieuwe, werd dus zonder meter gewerkt. Het overbrengen van den Exhauster, Pelouze, Kircham- washer, Meter en Regulateur, werd opgedragen aan de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 156